Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Трудно решение!


maxrpm

Recommended Posts

Хора , ей сега си погледах касовата за акумулатора купен е 01.2019 и става за 120 ката .  Макса е за 4 нови гуми , 2 носача 1шарнир, 1 накрайник и масло , но няма клима. Да го продам ли и да си взема друга кола ? Избора е труден, тъй като аз като се привържа към една кола , нямам ясна преценка... Хората около мен карат коли 2002-2007ма , мен не ми е проблем , просто хем искам клима, хем не ми се разделя с макса , хем не ми се тегли заем, ама то пак ще отидат едни пари ... ;) Не мога да си представя да продам макса ... :( Трябва ми адекватно мнение , какво да правя ...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 174
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    71

  • ID A

    23

  • Алекси Георгиев

    10

  • zloQQ

    8

Най-много писали в темата

Вътрешно знам че ще си сложа 15 ките и ще си сменя носачите и ще я закарам на море Октомври 2020 , но.... :( Знам че ще изгние ... За хидравличната рейка , която кара без помпа и трябва да се смени с механична , вече даже и не говорим , заякнах в ръцете .. :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомена как с 16Х присветнах на Octavia VRS, и той ми чукна стопове, защото пред него има коли , много ми стопля сърцето попринцип....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше , вземи един бял лист и напиши какво ти трябва за Фелицията с ориентировъчни цени на частите и ако прехвърли 50% от цената на "нова" кола , хич не му мисли (аз поне така направих 2013-та).

 

П.П. Не смятай един шарнир , ако един е свършил , смени и двата ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клима за града не ти трябва, еле пък за къси разстояния.

Проблемът е какво ще вземеш. Ако се мяташ на най-еФтиното с безброй неща за правене, пак няма да ти излезе сметката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Списъка ми е в главата

- 4 амортесьора 400лв

- задно гърне 100лв

- 4 гуми 300лв

- 2 носача к-кт ~200лв

- 2 шарнира +2 накрайника 30лв

- Задни спирачни маркучи 20лв ако ги има в магазина.

 

@ID A климатика е нещо много важно точно за града , а иначе колите се знаят , те са ясни

- Ok1 1.9tdi >2001

- Megane II Фаза 2 1.6 115 hp 2007

- Peugeout 206 1,4 75hp 2002

Другия вариант е някакво поло с климатик ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за 1.9TDI баце! Нямаше да я карам 16 години ако не бях доволен! Пък и всичко си имаше (което искаш) и не се чупеше! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мегана е супер здрав, няма никакви проблеми с мотора , не е пипан за 100 000км и 13 години , освен ремъци ролки и масло. Дефазатора по едно време към 80 000 се разтрака, откакто се кара само с Елф , млъкна. Проблемите са основно електрически с ел стъклата ,абс , буксата на 2 рата ламбда се пълни с вода... В общи линии , ако отида да гледам Меган II , aко не му свети чека , абс а и airbag- a заради скъсан лентов кабел на волана , ще се притесня и ще си замина от тая кола ... Проблема е че е към 6000лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oктавията е добро решение , като изключим цените на частите и това, че като помириша изгорял дизел ми се повдига и започвам да си повръщам обяда , а хората ме гледат странно , ще ми стъпи на 3000 + актуатор още 120лв + ремъци и ролки . Остава проблема с това че няма магазини за Шкода и няма части съответно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, maxrpm написа:

Мегана е супер здрав, няма никакви проблеми с мотора , не е пипан за 100 000км и 13 години , освен ремъци ролки и масло...

 Моята Фабия е на 250 000 + и 15 години и може да се похвали със същото. Не съди по една кола, че всички са такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок1 не е панацея, има свойте предимства и недостатъци, не си гледал Crash test на меган 2 фаза 2, прегърна едно дърво и манекените ги извадиха живи и здрави, естествено колата беше дроб. Да не ти казвам колко е дебела гредата зад предната броня и е алуминиева. 206цата е безпроблемна евтина кола с клима ... :)

 

@ida Tвоята фабия е ясна, тя няма как да се строши , при нея ангренажа е самоубийство 500+лв за ангренаж , аз щях да я продам още на 52000км , това е комично. Иначе е здрава и е комбинизон... ;) Моята е на ~ 245 000 и съм казал , който успее да строши 781.136 , му стискам ръката и си плащам ремонта, ама не ми се кара цял живот 742 и 781... ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То затова е темата, за да решите какво искам. Иначе тая Фелиция ще я карам до пенсия ... :D Иначе твоето мнение много ме замисли и от него се родиха 2 варианта

 

- Давам 1000лв и си оправям макса

- Продавам макса , тегля още 2 и си взимам кола

 

Сега разсъждавам над тези 2 варианта.

 

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В същото време , ако се насиля за 6 години ще изплатя 6000лв , но ще съм на 39 и ми се струва адски безсмислено ... Тоя меган тогава ще е 2500 ...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, сипи си една бира, брат, и си оправи фелицията. Да си ти кажа честно - офертите, на които си се спрял, като цяло, не ми допадат (на мен лично). Иначе твоя си работа. Акъл не давам на никой - пари също.
Единственото, за което ще ти натяквам постоянно е, че не взе на Велко октавията! ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Meн , не ме е яд за колата на Велко. Колата беше на 300 000+(което значи нова турбина), имаше ръжди на места който октавиите не гният , салона беше захабен, тогава не ми беше в ценовия диапазон мисля че и искаше към 3к , а и исках специално Фелиция фейслифт. Аз съм много придирчив към автомобила който купувам , макса като го купувах , беше бонбон  без радио, като видях че е 136ца , даже и не пойсках да го карам. Една кола , когато я купуваш , трябва да е спретната, чиста, да има бензин в нея поне за 15лв и да не е комби. Ся вярно е че съм капризен, но взимам кола за каране, не за правене. Ако една кола е мръсна ,неугледна и е на лампа бензина, няма да я купя!
Днес докато отивах към SDI , да си плащам гражданската , видях цялата опашка пред банката с маски , ръкавици и прочие, и реших че е по - добре да се изчака да свърши тази цялата истерия. Аз в банка с маска няма да седя, нито ще чакам на опашка! Може междувременно да си харесам някоя Хонда или защо не Primera P11 колата е железна, малко е старичка , но ...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ме е яд за някоя октавия, това беше Мица (от мръсница :D ), на PRR, но там вече се говореше и за стабилен кеш , май я продаде за 5 и нещо ... ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, maxrpm написа:

...Една кола , когато я купуваш , трябва да е спретната, чиста, да има бензин в нея поне за 15лв и да не е комби...

това наистина ме развесели ? нито една от колите, които съм купувал, не отговаря на твоите изисквания - 5 бр. на старо и 2 бр. от магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова казвам , че съм труден купувач. И фелицията и фабията на моя приятел ги избирах така. Някой продавачи ми се сърдеха, че съм им изгубил времето , факт е, включително и мой колега за 206СС, която се оказа коптор. Ти ако нямаш желание и пари да отидеш да си изчистиш колата, да я измиеш и да и сипеш бензин , но очакваш от мен да ти дам ХХХХ лв , това е несериозно и няма как да стане. Ти не си положил за тази кола никакво усилие, камоли да си я поддържал. ;) Или примерно да ми я снима отвън, ама мокра - извинявай пич, кого лъжеш ... ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тооо, е очевидно, че имам силно изразена женска страна , майна , все пак от София до Банкя , без GPS може и да се загубя !!! :D Taка сме Рибите, или поне аз ! :P

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, maxrpm написа:

майна , все пак от София до Банкя , без GPS може и да се загубя !!!

Може, или се загуби и звъня да питаш къде си?

 

Преди 4 часа, maxrpm написа:

Ся вярно е че съм капризен, но взимам кола за каране, не за правене. Ако една кола е мръсна ,неугледна и е на лампа бензина, няма да я купя

Днес ходих да гледам 4 буса Форд Транзит (във Враца, хахахаха). 2 бяха изблизани, пребоядисани, лъснати. И въпреки това изглеждаха жалко. Третия дори не запали. Четвъртия не беше готвен за продажба - купето беше изчистено, но нямаше пребоядисване със спрей и двигателя не беше пипнат (тече гарнитурата на картера и дращи висящия лагер). Ами този ми хареса най-много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.