Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Повдигане на О1комби , 4х4 1.8т , 2001г.


fiskare

Recommended Posts

Здравейте , да питам някой слагал ли е гуми 205х70 х15 или 195 х70 х15 има ли ефект , променя ли се устойчивост , разход ? или подложки . Или и двете . Ходя по язовири и предницата ми е много ниска , често закачам земята . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гуми 195/70R15 не съм срещал нормални, обикновено са с индекс "C" (cargo), което ще рече усилени, с повече слоеве, по-твърди. Това са бусови гуми. Преди години сложих на едно Кади такива и това ми спести няколко картера, но предвид, че колата се движеше основно по черни пътища беше приемливо. Не знам как ще се отрази на Октавията, но пък има други изпитани и доказали ефективността си, начини за повдигане. Прочети темите в този раздел за Октавия 1. Поставят се метални втулки над макферсона за повдигане на предницата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, ghost_rider написа:

Гуми 195/70R15 не съм срещал нормални, обикновено са с индекс "C" (cargo), което ще рече усилени, с повече слоеве, по-твърди. Това са бусови гуми. Преди години сложих на едно Кади такива и това ми спести няколко картера, но предвид, че колата се движеше основно по черни пътища беше приемливо. Не знам как ще се отрази на Октавията, но пък има други изпитани и доказали ефективността си, начини за повдигане. Прочети темите в този раздел за Октавия 1. Поставят се метални втулки над макферсона за повдигане на предницата. 

Благодаря ,  зная за втулките . Видях една О1 с гуми 205х70х15 и се чудя дали е добро решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто си представям как ще обърнеш калниците с такива гуми. Сложи си втулки отпред и подложки отзад. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да не обърне веждите (калниците), аз разсъждавам така. 

Щом си рибар, ходиш за риба и в летния и в зимния сезон (не съм наясно кога е разрешено и как точно, но имам колеги, които са редовни). Вероятно използваш колата целогодишно и имаш нужда от 2 комплекта гуми (летни и зимни). Ако в момента имаш 2 комплекта хубави гуми, защо да ги хвърляш и да купуваш тези скъпи и тежки гуми. Ако пък вземеш само летни (да кажем, че с тях се кара през по-голям процент от годината) , а зимата си караш с нормалните не е оферта, защото зимата си е хубаво да не ти се влачи картера в преспите. За возията също се досещаш, че ще се влоши, окачването ще бъде по-натоварено, заради твърдите гуми, разхода ще се вдигне, заради тежестта им, а и по-големия диаметър. Общо взето, аз плюсове не намирам. 

Редактирано от ghost_rider
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.