Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Високи обороти


qskataaa

Recommended Posts

Здравейте,колеги!

Става въпрос за рапид 1.0 tsi 95 к.с. 2019 г.

Миналата седмица забелязах,че при загрял двигател ми държи около 1400 оборота,а понякога 1200 и тъй като мира не ми даде веднага отидох в еуратек.Там я закачиха и ми казаха,че тъй като трябва да имам поне 15 л. гориво,а аз имам 14 не можела да направи регенерация на филтъра за твърди частици.Викам чакай какъв филтър за бензин...е оказа се че има такъв филтър и работи на принципа на fap.Бях шах и мат,но ми казсха сложи гориво и я покарай.Ок сложих до горе и понеже знаете обстановката в страната реших да я покарам до най-далечното кпп(за хората от Варна поразходих я до Т-образното по пътя за златните).Това са около 30 км. в двете посоки,но нямаше промяна в оборотите.Вчера пак я карах в Еуратек и ми казаха,че нищо не могат да направят.В това е проблема ,иска регенерация.Като махнат кпп-тата да я поразходя по магистралата и,ако пак не се оправят оборотите пак да отида.

Как мислите възможно ли е да е това проблема и има ли как в градски условия да я накарам да направи тази регенерация?До сега винаги бензин съм карал и въобще не съм наясно с тези филтри за твърди частици.Въобще всякакви мнения и съвети ще са полезни,че много ме дразнят тези обороти а сега не мога да изляза извън града и наистина карам колата само на къси разстояния.

Благодаря Ви предварително и се извинявам за целия ферман,който се получи!

За уточнение колата е без газово...чист бензин.

БЪДЕТЕ ЗДРАВИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизела знам , че като си чисти фитъра , повишава разхода .. при теб има ли разлика в моментния разход и в средния за един и същ пробег?

Другото , което може да погледнеш е температурата .. ако отчита ниска околна или на входящия въздух температури , също ще вдигне оборотите. 

Последно , което се сещам в друг сервиз да направят диагностика и живи данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано и да се е вдигнал разхода е с не повече от 0.5л. на 100,но не мога с точност да преценя.А температурата си я отчита корекктно според мен.

Проблема е че от сервиза ми каза,че въобще не е почнала регенерация.Искала гориво. ..дадох й,а сега иска каране с поне 2000 оборота за известно време,но за съжаление в момента това няма къде да го направя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, qskataaa написа:

Проблема е че от сервиза ми каза,че въобще не е почнала регенерация.Искала гориво...

Да бе, не е започнала. А оборотите ги е вдигнала за кеф, или за да те предупреди да сипеш гориво.

Регенерацията почва, но не може да се завърши ефективно.

Ще споделя как е при дизела. Когато влезе в регенерация вдига оборотите на 1000. Тогава иска да се покара известно време с поне 2500 оборота. Ако нямам в момента къде да обикалям, след като спра оставам в колата и държа около 5 минути на място оборотите на 2500. Това обикновено стига. Колегата @kokarostaя оставя да работи на място на празен ход, но колко време отнема тогава не мога да кажа.

Последно това

Преди 9 часа, qskataaa написа:

иска каране с поне 2000 оборота

Ми се струва трудно осъществима работа. Дизела иска 2500. Значи бензина трябва да е на поне 3000. Но това са си само мои разсъждения по картинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от място го пробвах...5-6 минути държах около 2000 оборота,като преди това я бях разходил.до колкото мога из Варна,но пак нищо.Може би наистина трябва по-високи обороти и повече каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Izolini е прав - понякога оставям колата да поработи на място (ако я хвана че е в регенерация). Обикновено отнема 15-тина мунити (може би зависи в какъв стадий на регенерацията се намира). Понякога (уж за да ускоря процеса) когато е на място влизам в колата да слушам музика и подавам газ колкото да поддържа цитираните от Ицето обороти. Дали това наистина ускорява процеса не мога да твърдя.

Идеята на карането когато колата е влязла в режим на регенерация е да се поддържат обороти на двигателя (в някакви граници, предписани от производителя). Това за дизел. За бензинов ДВГ даже не знаех, че имат филтър за частици (липсата му беше едно от изтъкваните предимства на бензина), но щом от преставителството казват... Странно ми стана обаче твърдението, че при под 15 литра налично гориво не мое да се регенерира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На място сигурно ще иска доста време щом 30-40 мин. каране не й стигнаха да я завърши тая регенерация.Трябва ми магистрала...ама предполагам това не е основателна причина да напусна града.

 

Да на мен същи ми стана странно.Даже ми показва един лист на който точно това пише.

Четох от други форуми и се.оказа ,че от 2019 слагат такъв филтър на всички бензинки.

Редактирано от qskataaa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Колеги,днес най-после изксрах колата по магистрала...от Варна до Провадия(около 50 км.) на 5-та с около 120-130 и се оправи,държи си нормални обороти.Явно вече и бензинките имат такъв филтър наистина(GPF),колкото и да не ми се вярваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
На 9.05.2020 г. at 17:24, qskataaa написа:

Колеги,днес най-после изксрах колата по магистрала...от Варна до Провадия(около 50 км.) на 5-та с около 120-130 и се оправи,държи си нормални обороти.Явно вече и бензинките имат такъв филтър наистина(GPF),колкото и да не ми се вярваше.

 

Имат имат. Имаше хора, които спяха пред ЕТ да им дават зор да се поръча колата ПРЕДИ да го внедрят задължително ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Моята е 2018 същия мотор карам го основно градско и досега не бях забелязал такъв феномен...даже я взех бензин точно за да си спестя безцелнитеразходки на дизела по магистралите.

Наколко хиляди км е твоята за да преценя долу горе на колко км .прави регенерация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15000 вече,но не знам дали твоята е с такъв филтър,защото от сервиза ми казаха,че от 2019 година абсолютно всички бензинови автомобили са с гпф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е септември 2018 и не зная дали има такъв филтър , сега прегледах офертата но не го вижддам вписан като екстра, иначе е Евро6д.

Сега е на почти 18х. и не съм забелязал подобни неща може наистина да няма при все че се кара основно градско на къси разстояния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

И аз днес забелязах същия проблем...а жена ми казва че е от седмица...също така от известно време колата се кара на късо и забелязах че стартера не върти свежо  като все отлагам да го заредя...старт стоп системата отдавна не е сработване....та си мисля че вероятно мотора дига оборотите за да си зареди акумулатора....днес ще му забода зарядно и ако в понеделник  проблема е изчезнал еуратек да си ядат ушите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да..зареждането на акумулатора не оправи проблема...оправи го едно дълго каране от 400км...за съжаление това е гаден проблем за хората като мен които са избрали бензинов мотор именно заради каране градско на къси разстояния...отделно имам чувството че като цяло се вдигна разхода с половин литър дори и след уж получилата се регенерация...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.