Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за Fabia 1.4 TDI 90 кс или 1.2 TSI 90 кс


p.petrov_ch

Recommended Posts

Здравейте,

Двоумя се между горепосочените два модела, но нямам опит от три цилиндрови двигатели. Моля за вашите коментари особено от собственици на същото возило.

И двата двигателя ли са с ангренажен ремък? 

Кои са предимствата (ако има такива) относно надеждността и комфорта в сравнение с четири цилиндровите за същата година?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три цилиндров дизел не съм карал и единственото , което знам за него , че е шумен. Бензиновия мотор е ОК , но 90 коньовия (специално за България) се окомплектоваше с 5 степенна кутия и барабани отзад. Барабаните са приемливи , но пет степенната кутия не дава икономията , за която пишат в каталозите. Ако се огледаш за някое 1.2 ТСИ 110 к.с. , тогава с ТДИ -то са близки по разход на извънградско , но 90 к.с. си е с поне литър нагоре . Газифицирането на бензиновите е проблемно и няма работа само на газ , а е 70/30 газ/бензин т.е  пренебрежима икономия в пари.

И на края ако ще се кара предимно градско мисля , че ТДИ е за предпочитане (като разход на гориво) , за комфорт и подръжка - бензина .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.04.2020 г. at 5:33, The Best Forman написа:

Три цилиндров дизел не съм карал и единственото , което знам за него , че е шумен. Бензиновия мотор е ОК , но 90 коньовия (специално за България) се окомплектоваше с 5 степенна кутия и барабани отзад. Барабаните са приемливи , но пет степенната кутия не дава икономията , за която пишат в каталозите. Ако се огледаш за някое 1.2 ТСИ 110 к.с. , тогава с ТДИ -то са близки по разход на извънградско , но 90 к.с. си е с поне литър нагоре . Газифицирането на бензиновите е проблемно и няма работа само на газ , а е 70/30 газ/бензин т.е  пренебрежима икономия в пари.

И на края ако ще се кара предимно градско мисля , че ТДИ е за предпочитане (като разход на гориво) , за комфорт и подръжка - бензина .

 

Благодаря за отговора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

90 коня 1.2 TSi е моята. И става неикономична когато я изгърбя на магистралата със над 150. Бургас -София по магистралата, 7.2/100, ама с колко може газ. Това преди да сложа Race Chip. След като го сложих може би ми спадна леко разхода на извънградско. Отдавам го на повечето нютонметри и по плавното ускорение, не превключвам толкова, от по ниски обороти имам тяга. Иначе, ако нямам магистрала, да речем мина по Подбалкана за Бургас, 5/100. А не спазвам ограниченията на 100%. Градско е 7-8/100, може и 10-12/100 ?  Миналото лято из Родопите към 1500 км. направихме, с отиването и връщането София- Кърджали, там обикаляне из планините и селата, Кърджали -Смолян и там въртене из планинските пътчета, средния разход за цялото пътуване 5.2/100. 6-та скорост само на магистрала евентуално ми е липсвала, но и с нея не мисля, че бих постигнал някакви невиждани икономии. Просто бих карал още по бързо ?
За спирачките, само ме дразни, че свирят барабаните първите две-три спирания. И то само с железните джанти. Като сложа летните гуми и алуминиевите джанти ,и не свири. Иначе си спира добре колата. Данъка ми е 26 лв. в София. 
За дизела нямам наблюдения. Пробвах едно Polo за баща ми, 14 тди, тракаше ,като счупено. Аз после разбрах,че е 3 цилиндъра и може да е от това ?
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Typi_taratajki написа:

"Пробвах едно Polo за баща ми, 1.4 тди, тракаше ,като счупено. Аз после разбрах,че е 3 цилиндъра и може да е от това ?."

 

Абсолютно съгласен 3 цил. дизел си е счупено още на чертожната маса.
 

 

Редактирано от fabia 1234
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.