Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поставяне на нов маховик 1.4 8v


maxrpm

Recommended Posts

Tрябва да сменя маховика на Фабия 1.4 8v. Взел съм този , втора ръка , интересува ме, когато мотора е на горна мъртва точка на кой зъб трябва да е маховика, за да подаде верен сигнал на датчика на хол ?
93486465-540482800209015-485058060346615

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм свалял до сега маховик на Фабия , но от снимката виждам голямо разстояние между зъбите на маховика и между дупките за захващане .. демек по-скоро не можеш да го объркаш , но за всеки случай си бележи стария и прехвърли белега на новия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш мотора в ГМТ по предната шайба , и хвърляш маховика да сочи празното място на горе и са молиш да има само един монтаж.

 

П.П. И залепи болтовете с Локтайд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дупките на болтовете не са симетрични. Има само една възможна позиция на монтаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно зададения въпрос е следния...

 

Маховика се монтира по един единствен начин, както каза Патрик отворите са симетрични...

 

Въпроса е следния когато маховика е монтиран и двигателя е в горна мъртва точка по предното колело на коляновия вал, срещу кой зъб на маховика ще сочи датчика в скоростната кутия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.