Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Повишаване на оборотите при 1.6 102к.с


Aleksander001

Recommended Posts

Здравейте колеги, от скоро съм собственик на октавия 1 с 1.6 102 к.с. и имам следните проблеми. Първото палене за деня, колата върти по продължително време, ако настъпя педала на газта пали една идея по-лесно. След което когато колата си повиши работната температура, започва да държи по-високи обороти от обичайното. На празен ход до колкото съм запознат трябва да са около 650 700 оборота в минута, но уви колата държи 1000. Когато я изфурсирам например до 2000 оборота и върна педала падат на 700 и след 1 или 2 секунди отново ги повишава на 1000. Сменени са бобината, кабелите и свещите. Също така и горивния филтър. С диагностика излиза единствено развален подгрев на ламбда сондата. Перките и термостата си работят адекватно и се включват на зададените градуси. Ще бъда много благодарен ако някой успее да помогне с този казус. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко вероятно, но е възможно заради реле-регулатора да държи по-високи обороти. Ако не друго, поне е лесно и е добре да се провери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм подобен проблем, само че моите обороти играеха в голяма аплитуда. Оправи се с почистване и адаприране на дросела. Веднага след почистването не се оправя. трябват му поне 300 км след това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
На 28.03.2020 г. at 16:56, Алекси Георгиев написа:

Малко вероятно, но е възможно заради реле-регулатора да държи по-високи обороти. Ако не друго, поне е лесно и е добре да се провери.

Точно това се оказа причината.Докато колата е студена, не го проявява като проблем, но се оказа, че алтернатора зарежда с 13-13.2 волта под товар( фарове и парно), и в зависимост от консуматорите, оборотите се повишават повече и повече. След подмяна на алтернатор, зарядното напрежение е 14.2, а под товар 13.9-14 волта и оборотите заспаха на 700 на празен ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че проблема е решен и е "по-малкото зло" ?
Изкарах ли за една бира ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.