Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Covid-19, коронавирус - дискусия


Recommended Posts

Oмръзна ми от тоя корона вирус. Вкъщи е скучно, на работа е скучно, по улиците е празно. Днес карах едно приятелче на работа с противогаз ПГ1, за бъзик, то няма кой да го види.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • Отговори 220
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ID A

    45

  • PRR

    33

  • tuningmania

    22

  • Izolini

    20

Най-много писали в темата

Гледам представяне на "Единен портал за коронавируса". Явно го дават по всички национални телевизии. Естествено по средата на представянето сайта умря, като тоя се престори, че е от "качеството на интернета". Е не се ли сети, че трябва да го демонстрира директно от базата данни, защото всичко живо ще влезе да гледа и сайта ще се претовари. Не се, щото г-на е "директор на дирекция"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случва се... За...как беше “3 лева“ толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, shaft написа:

Случва се... За...как беше “3 лева“ толкова.

Е нали са на промоция сега .. и не са три , а четРи и пеесе ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, The Best Forman написа:

Е нали са на промоция сега .. и не са три , а четРи и пеесе ;)

Нещо такова...с реклама цел само, не с идея за помощ. Да да, точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Passi написа:

Какви 3лв тези не са ли на заплата в тази държавна фирма?

 

Разликата при заплащането държавен-частен IT сектор е между 3 и 5 пъти. На фона на това, сметни какви IT специалисти работят на държавна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

И ко ся? Корона вирОса нема да изчезне и требе да се живее с него. Загърбваме доктрината годжи и минаваме плавно на доктрината Мангъров, като се внимава да не се разсмърди много, че някои са се омазали до шия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, ID A написа:

И ко ся? Корона вирОса нема да изчезне и требе да се живее с него. Загърбваме доктрината годжи и минаваме плавно на доктрината Мангъров, като се внимава да не се разсмърди много, че някои са се омазали до шия.

 

Това беше ясно от самото начало. Както и това, че има и много други заразни болести, с които си живеем (някои умират) и няма как да бъде по друг начин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @ID A - Хората започнаха масово да не им вярват и нямаха друг правилен ход ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, изобщо не си прав от самото начало...
Не ти пожелавам да беше от по-тежко болните, ако не бяха взети мерките, и то точно по начина по който бяха приложени.

Дори не говоря да беше заболял от COVID-19, а от каквото и за е друго тежко заболяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, chavdarlk написа:

...ако не бяха взети мерките, и то точно по начина по който бяха приложени.

 

Преди това и спрямо прасетата приложиха "мерки", но АЧС не изчезна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз одобрявам взетите мерки, защото имам доверие в хората, които са ги определили.

Който не ги одобрява трябва да има най-малкото повече познания от тези специалисти.

---

Щеше да е смешно,ако не беше болезнено вярно!
Ако бомбардировките на София, от миналия век, бяха сега:

* Противовъздушната отбрана:
- Молим гражданите да затъмнят прозорците си и да не палят лампите, за да не могат да ги видят бомбардировачите през нощта!
* Съседът отгоре:
- Откъде накъде ще ми взимат светлината! Това е терор! Диктатура! Нарушават ни правата!
* Съседът отдолу:
- Аз чух, че бомбардировките въобще не са толкова лоши! Всяка есен и пролет преживяваме градушка, но досега не са ни карали да си затъмняваме прозорците!
* Братовчедът:
- Много повече хора умират от падане по стълбите, отколкото от бомби. Значи е по-вредно да сме на лошо осветление, отколкото бомбардирани.
* Случайна гражданка:
- Бомбите по принцип са безопасни, всичките жертви са заради излъчването на радио "София" сутрин.
* Случаен, но много възмутен гражданин:
- Как така ще ми казват дали да си светя, бе? То не е тяхна работа! Аз на тях меся ли им се? Като у нас светя, мен ще ме целят англичаните, не тях!
* Мангъров:
- Трябва просто да оставим съюзническите сили да сринат 70% от София и те ще престанат да се интересуват от нея. Така всички ще можем да продължим живота си нормално.
* Волен Сидеров:
- Аз призовавам всички, които обичат светлината да покажат на управляващите, че не са по-силни от слънцето и да изстрелват фойерверки!

Редактирано от chavdarlk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, chavdarlk написа:

Който не ги одобрява трябва да има най-малкото повече познания от тези специалисти.

 

Не. Достатъчно е да живее извън София. А по какво са специалисти тези...? Няма болест, която да е победена с подобни "мерки"! Тази също няма да бъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @chavdarlk -

 

преди 6 минути, chavdarlk написа:

Който не ги одобрява трябва да има най-малкото повече познания

 

Ааааа, не. Един Проблем е да не разбираш от нещо и съвсем друг - да смяташ, че има Безгрешни Хора на Света. Има правила, при колко процента Болни, вече се говори за Епидемия и следователно следва да се предприемат Противоепидемиологични мерки. Моето мнение е, че в България нямаше необходимият брой Болни, че да се налагат толкова ограничения. Очевидно Починалите в Катастрофи с Моторни Превозни Средства на Годишна База са повече. Хайде да спрем всички Моторни Превозни Средства? Дано Час по-скоро се потърси Отговорност на Управляващите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, ти на луТ ли се пра'иш или го правиш просто за спорта!??!?! Кой и къде е казАл, че фирОсО ще се пребори с изолация? И сега сериозно: Никой и никога не го е казвал! Целта беше да се отреже пика, на който нямаше да издържат болниците. Толкова просто, че не вярвам някой, който дори малко мисли, да не може да го възприеме! За всеки случай ще го повторя: целта е не да се пребори вируса, а да се отреже пика на заболеваемост!

И, понеже разни познати "специалисти" дават за пример Швеция и нейният велик подход, да споделя данните към днешна дата: 

1) Заразени 22317/1611

2) Починали 2679/72

3) Починали на 1 милион население 265/10

Познайте от 3 пъти, кои цифри са за Швеция и кои за България. И, ако може, без излишни расъждения ;) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миро, в България няма достатъчен брой болни точно заради наложените такива ограничения. Факт е, че когато в Австрия и Италия вече умираха с десетки, у нас "нямаше такова нЯщо". Какво според теб трябваше да се случи тук, за да се въведат "толкова ограничения"? Да стигнем съразмерната ни като популация Дания с над 1000 случая и над 50 починали на милион население (към днешна дата ние сме с 232 случая и 10 починали на милион)? Или съпоставимата с нас по продължителност на живота Латвия, където всичко е х2? Или Румъния, която е почти от нашата черга като икономика и сме почти равни като продължителност на живота - там всичко е х4? За това ли трябва да 

Преди 1 час, tuningmania написа:

се потърси Отговорност на Управляващите

а?

И аз се дразня, че трябва да давам 2 декларации за да си отида до базата в Студена или 4 за да отида до Перник. И аз се дразня, че двете ми деца си седят в къщи и трябва да се чудя кой да ги гледа. И аз се дразня, че жена ми един месец стоя без работа. И аз се дразня, че не мога да седна на пейката в парка, докато децета карат колела наоколо и че трябва да обиколя половината квартал, за да стигна до "отворения" 10 метра широк вход на нашия парк. Но отговорност бих потърсил от тези, които се опитват да наберат евтина популярност на гърба на вечно недоволния и непослушен Българин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @PRR и @Izolini - Виждам, че СТЕ добри с Цифрите. Бихте ли написали общия брой изследвани, спрямо Населението на обсъжданите Държави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 1 минута, tuningmania написа:

До @PRR и @Izolini - Виждам, че СТЕ добри с Цифрите. Бихте ли написали общия брой изследвани, спрямо Населението на обсъжданите Държави?

А това какво общо има, бе Миро? Иначе в сравнение с Румъния сме 7/10. Това как променя процента на починалите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Izolini - Тези, които не са разбрали, че са Болни от "Covid 19", също трябва да са в статистиката. Едно е 50 Починали на 50.000 и съвсем друго е на 500.000. Пак казвам - ако ще гледаме само броя на Починалите, дайте да спрем всякакви Моторни Превозни Средства, защото в Пътно-Транспортни Произшествия през 2020 Година ще Починат 700 Човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не аз се правя на луТ, а вие! Как сте орязали пика? В Африка има към 40 000 заболели, сигурно докато правили снежни човеци? Тия в ОАЕ, Катар,Австралия сигурно са го хванали в мразовитите нощи? Наложиха стриктни мерки с голата надежда, че щом стане топло или вируса ще изчезне или ще имаме ваксина. Благодарение на мерките имаме изключително малко заболели, да но това не означава, че сме спрели ФирОса! А за заболелите, "Изненада!" все се движат около 3%. Иска годжи 90 болни и праска  3000 теста. Иска 9 болни и праска 300 теста. За Банско да не отваряме дума и защо имаме толкова малко преболедували. Или за 1000 полицаи представителна извадка с под 1% заболели. Ама бонуси на калпак.

И след цялата тая простотия, сега ударно махат всичко и ще го въвеждат при нужда. Я пак? Нали отричахте стадния имунитет, как пък кацнахте на него?

А това хора във видимо болно състояние да пристигат от Холандия и никой да не ги хване на нашето летище и да ги пуска да се прибират с такси и после да издирва цял самолет, че да ги изследва??? Извадете си главите от пясъка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @ID A - Абсолютно правилно. Пълна Пародия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, ID A написа:

 ...! Как сте орязали пика? В Африка има към 40 000 заболели, сигурно докато правили снежни човеци?

Ивчо, толкова ти се спори, че си противоречиш в две последователни изречения! Първо питаш как е отрязан пика, а след това даваш за пример Африка с 40к заболели. Ами отрязан е, като няма 40к заболели и има само 72 починали, при над 2500 при съотносима държава, ама без мерки. Ей това трябва да се възприеме. Лесно е. Просто трябва желанието за разбиране да е повече от желанието за спор ;)

 

@tuningmania, във всяка държава ще има проболедували без симптоми и неотразени в статистиката. Затова важната стойност е умрели на 1 милион население. А там, както писах по-горе, България е "само" 25 ПЪТИ по-добре от Швеция. Само дето шведското здравопазване се предполага да е по-добро от българското, нали ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи, все още не разбираш. Ние не сме отрязали пика. Строгите мерки забавиха разпространението. Сега се мъчат да  докарат плавна крива, като рязко разхлабват мерките и да контролират темпа на заболяване. Пикът тепърва предстои.

Въобще за пикове може да се говори след събитията. Само дето сега изниква въпросът, а какви събития? Или всичко беше една световна заблуда и свръх реакция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.