Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Covid-19, коронавирус - дискусия


Recommended Posts

Искам карантина за болни и под съмнение.

PRR: Т.е. за всички, защото по дефиниция всички са под съмнение.

ID A: Не. Идваш от рискова зона, под карантина вкъщи или където е, но под карантина всички около теб там. Даже и да те закарат до там ако трябва. Носи ти се храна и не излизаш. А не както досега с попълване на декларация на границата и си джиткаш наляво надясно безконтролно.

 

Искам активно отсяване на болни.

PRR: Как си го представяш? Нареждат ни на една опашка и ни проверяват?

ID A: С мерене на температура навсякъде по и яки глоби. Блокират улица и на всеки във всяка кола се мери температурата и се следи за симптоми. Това го правиха и в Китай. И при влизане в супермаркети. И после под домашна карантина, като в горната точка.

 

Искам хора с адекватни мерки начело.

PRR: Това се превежда като "I don't know what I want but I want it now"  

ID A: Превежда се като "I know exactly what I want and I want it now" Този начело трябва да действа преди събитията или да ги насочва в желаната посока, а не да тича след тях. Клипът долу е от учение и имат доста трески за дялане, като закъснение при блокирането на колата, обеззаразяването след това - напръска щита и полицая го метна на земята, другите само щитовете напръска....  У нас, дошли си тъмните от Италия и вкупом се изсипали в болницата в Бургас да искат да им се прави изследване за Ковид 19. Пак към точка 1 препратка.

А след Ковид 19 идва нещо още по-страшно БезКинти 20. Даже може и да се позастъпят.

 

Това в момента пожелателно самоизолиране и преписване оттук оттам, не го искам.

PRR: Не е въпроса какво НЕ искаме, а какво искаме.

ID A: Въпроса какво искаме  е ясен. Искаме да няма ПАНДЕМИЯ! Искам човек начело, който може да чете на английски, а не да чака Домуса да призове да се произвежда от нашата фармация с какво лекуват с най-голям ефект и да почва генерала да обяснява, как сме го нямали. Горе долу, като в "Чернобил", "Какво ти трябва да го угасиш?"

 

Накратко - не видях нито едно предложение, а само "Не знам как е, ама не е така"  

Жалко, щом не разбираш написаното!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 220
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ID A

    45

  • PRR

    33

  • tuningmania

    22

  • Izolini

    20

Най-много писали в темата

Ето малко инфо. Не от днес, а от преди дни. “За София: Чрез общинското предприятие „Социален патронаж“, организираме доставка по домовете на лекарства и храна, на самотно живеещи възрастни хора, които нямат близки, с хронични заболявания или трудно подвижни. Телефонът за връзка е 02 8188522 и 02 8188523. Доставката ще се извършва от общински служители и при нужда от доброволците на Столична община и БЧК.”

 

Аз не съм от кризисния щаб, нито знам (за момента), какво мерки са взети, кое ще се промени при нарастване на заразените и т.н. Със сигурност има различни сценарии на действие при повишаване на заразените! Пепи Ви е изброил мерките! Аз гледам да се съобразявам с тях, защото също предпочитам да няма повсеместна карантина. Явно и предписанията се спазват, както Евгени е установил. Аз онзи ден бях до Практикер. Хората чакат на 2-3 метра един от друг, вътре са само около 20 клиента и минимум персонал. Такова спокойно пазаруване ако е и в нормалното ни ежедневие - баси кефа ще е! Няма изнервени, бутане, мрънкане “що не влезем всички”... Със сигурност не навсякъде се спазват предписанията. Парка е пред прозорците ми - ами...к’во да Ви кажа - абсурдна е ситуацията! Баби и дядовци - най-рисковата група, заедно с внучетата - най-невидимите преносители! Е, колко изтрещели да са хората? Майки разхождат на групички новородени или тъкмо проходили дребосъци - естествено, без предпазни мерки/средства. 

Иво, генерала, подходящ или не, за шеф на кризисния щаб, (нещо като Бойко - подходящо ли управлява, министри, парламент и т.н.). Имаш поглед явно - дай предложение! С тея управници - толкова според мен. Такива сме ги избрали! Вземи нещата в ръце - демокрация е! Организираш се, регистрираш партия, гласуваме ти доверие и се заемаш да оправиш нещата! Да сложиш подходящи хора на местата, които са важни и да цъфнем :)

Щото, аз в момента не виждам алтернатива на управлението. И гледайки, какво се случва и прави по другите страни - мисля, че не е зле тук. Със сигурност може да е по-добре, но както казах - с тея капацитети - толкова! Не ти харесва, знаеш какво искаш и го искаш сега! Ами...давай! Аз още от сега ти казвам - ще гласувам за теб! Та...в очакване съм, който е недоволен и знае (като теб) правилния начин за справяне с положението - да предприеме мерки и да направи нещо различно от щракане по клавишите :)

ПП. А тоя клип - ако се действа така тук, веднага ще се опишщи света - комунизъм (нали видя сърп-и-чук на знамето), човешки права, а-у...

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, ID A написа:

Добави и тотална липса на активно сканиране за болни. Да сте виждали мерене на температура някъде? Нагледах се на ниско бюджетни термокамери в два офиса, според които температурата ми е 30-32 градуса. Това е несериозно, еле пък и да ги продават. Браво на болницата в Русе май беше, че са се сетили да изградят външен пукт за проверка на влизащи в болницата и да отсеят евентуално болни преди да се заразили де що мърда.

Не е само болницата, Ивчо. Вчера трябваше да купя един кабел от Технополис Младост. На входа на магазина имаше служител, който мереше температурата на всеки един влизащ. Термометъра даде отклонение само 0.7 градуса, което е достатъчно точно, предвид това, което се търси с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да питам - един компютър с вирус и едвам крета , щот трафика го претоварва , как по-лесно да се изчисти - като му изключиш интернета или ще го оставите да се влачи и прегрява , докато сканирате порт по порт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе Doom Eternal в торентите , дай ми един телевизор 32ка и аз не бих погледнал жена , поне една 24ка, камоли да се занимавам с вирусите на компа , преинсталирам за 30мин и започвам да пуцам ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @The Best Forman " - Мога през "Team Viewer" да погледна какво му е на Компютъра..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, проблемът е че не мерят масово. А дори и в Технополис да открият някого, най-много да не го пуснат в магазина, но това си е самосиндикално.

Иначе търсих термокамера, ако можеше и с аларма, но уви не намерих каквото търся. Поне с необходимата ми точност и в моя бюджет. 

@zloQQ А дано, ма на дали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@PRR Пепи, а викаше, че е рано да “затворят” държавата. Е, не е тотално де, ама затегнаха много нещата. А ми се искаше ти да си прав, но, каквото - такова

 

Те тук цъкнете

 

@ID A що бре - осигурявам ти 10 гласа! Ако требе - ще купуваме тайно :)

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, zloQQ написа:

 Kрайно време беше някой да се сети. Писна ми да гледам тея с колелата и тротинетките , а аз да си седя вкъщи , като наказан и да ме гледат като прокажен , като изляза долу до бакалията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Eeee, то пред толкова много бира , човек как да излезе , захлебвам 3 стека и се прибирам на топло ... :D

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ми аз съм жаден , виждам бира, пък тоалетна хартия не ползвам от години ,  откъде да предположа , че някой би хабил нафта за цял бус, да го натовари с хартия ... ?!? :) Червеното ми се видя като Шуменско!

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, maxrpm написа:

тоалетна хартия не ползвам от години

Момче, никога повече няма да седна на седалката в твоята Фелиция! Отивам да се полея с АСЕ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Izolini написа:

Момче, никога повече няма да седна на седалката в твоята Фелиция! Отивам да се полея с АСЕ!

Абре Бастуна , иска да ти каже , че е станал боржуа и ползва биде ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, The Best Forman написа:

Абре Бастуна , иска да ти каже , че е станал боржуа и ползва биде ;)

Смотан, прочети тълковния речник! Бидето се ползва за едни работи, гъзпапира за други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоз дето е писал таз дефиниция, не е виждал биде и на снимка.  Аз залагам на клекало.

 

А това за другото измиване.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @Izolini " - За някой Мъже Д-то е със статут на полов орган. Ужас. Ха-ха. Както се казва - Дано има повече такива Мъже. Така остават повече свободни Жени за НАС :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, tuningmania написа:

До " @Izolini " - За някой Мъже Д-то е със статут на полов орган. Ужас. Ха-ха. Както се казва - Дано има повече такива Мъже. Така остават повече свободни Жени за НАС :)

Много си груб, значи! Аз поне му го казах на лично съобщение, а ти пред целия клуб.  Тц-тц-тц!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @Izolini " - Аз нямам предвид никой от НАС. Ама, че си и ТИ значи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Aз понеже съм раждан 87ма и не обичам някой да ми пипа топките , ако не е на 19 и с маникюр, па може и с корона вирус ( ще я излекувам изодзадзе. ) като усетя нуждата от папируси , присягам се към душа, отвъртам топлия или студения кран, според моментното настроение и отивам , да си измия миризливия задник , клекнал над чинията за дефекация, ама да знаете, че с топла вода , понякога пари... :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.