Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Covid-19, коронавирус - дискусия


Recommended Posts

преди 2 минути, ID A написа:

Но както отбеляза, двама лаици коментират...

Най-сетне на едно мнение ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 220
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • ID A

    45

  • PRR

    33

  • tuningmania

    22

  • Izolini

    20

Най-много писали в темата

Незнам за вас, аз мисля след малко да изчистя колата и да обиколя околовръсното до Симеоново, поне това още не е забранено, нищо че Симеоново не е в София... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, Симеоново, както и Драгалевци, Бояна, Княжево и т.н. са квартали на София, т.е. са София ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://bnr.bg/horizont/post/101246919/d-r-tedros-szo-izolaciata-e-pechelene-na-vreme-i-namalavane-na-natiska-varhu-zdravnite-sistemi

 

„Призоваването на хората да си стоят вкъщи и спирането на придвижването на населението е печелене на време и намаляване на натиска върху здравните системи. Сами по себе си обаче тези мерки няма да спрат епидемията. Призоваваме всички страни да използват това време, за да атакуват вируса“.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добро утро?!?! Идеята не е да се спре епидемията, ами да не сме болни всички наведнъж и едновременно :) Така ще може всички да преболедуват постепенно, без да се усети, както се случва с грипа :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как ще стане това стоейки на 2 м един от друг или по домовете си? Писал съм го многократно, чакаме неясно какво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза ген. Мутафчийски, единственият начин да се "атакува" вируса е да не се дава възможност да се разпространява и следователно да се размножава. Една позитивна графика за днес. Източник: https://twitter.com/remilitari/status/1242814167620427776

 

ET9czIgXsAI61iz.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравяте най-опасния фактор в разпространението на пандемията - мутацията на вируса, която е изключително активна, защото е РНК-базиран.

Вече има много щамове, Най-малко три основни, всеки с десетки разновидности.

Ако гадината се остави да върлува свободно из населението, след няколко месеца ще се борим с нов още по-зъл враг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм твърдо убеден,че нашите мъдри и начетени управлявящи ще го преборят.Нямам идея защо ама се сещам за един сръбски филм където едни хора се криеха и бяха сигурни,че има война.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, ID A написа:

И как ще стане това стоейки на 2 м един от друг или по домовете си? Писал съм го многократно, чакаме неясно какво.

Щом не ти се чака, марш в Пирогов да се надишаш и да си го преболедуваш. Щото от началото не ми беше много ясно какво искаш, ама сега май разбрах.

Ама ти си на 40 лазарника, не пушиш и си здрав като бик (и ......). А родителите ми, които са над 70 какво? Да бързат и те да се разболеят ли? Че те по-добре да скочат направо под влака, че да не товарят отделенията на болниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 6 часа, PRR написа:

Саше, Симеоново, както и Драгалевци, Бояна, Княжево и т.н. са квартали на София, т.е. са София ;) 

Бате , Надежда , Люлин 5 , Бистрица , Доброславци и тн не е в София. Едно време , на първия ми умен телефон , ползвах I GO, картата свършваше на околовръсното, а Симеоново и Драгалевци ги нямаше. Утре някой ще каже че и село Железница е в София, защото рейса ходи до там ... :D Нали знаеш оня виц - в София е слънчево, в Надежда вали сняг!

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, то и Орлов Мост се води трета извънградска зона (не ме питай от де знам), ама го броиш за София, нали ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Орлов мост е близо до изхода на София , от там , всичко след Младост и след Подуене, не е в София. Левски Г примерно  , Практикер също! Там откъде минават стълбове с високоволтови кабели (Дружба) то просто не е в града ... Иначе Дружба е много хубав град, имам приятелчета от там ...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

Щом не ти се чака, марш в Пирогов да се надишаш и да си го преболедуваш. Щото от началото не ми беше много ясно какво искаш, ама сега май разбрах.

Ама ти си на 40 лазарника, не пушиш и си здрав като бик (и ......). А родителите ми, които са над 70 какво? Да бързат и те да се разболеят ли? Че те по-добре да скочат направо под влака, че да не товарят отделенията на болниците.

 

Ако не разбираш какво казва шефа на СЗО, това няма да си изчезне. Дори и цялата държава да минем под едномесечна карантина, какво? Вече няма да се допускат хора от чужбина без да са прекарали двуседмична карантина ли? А чуждите камиони? С коя глава ги мислете тези неща? Нищо не пречи на твоите родители да си останат под карантина до когато си поискат. Само дето изолирането не решава проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, ID A написа:

 

Ако не разбираш какво казва шефа на СЗО, това няма да си изчезне. Дори и цялата държава да минем под едномесечна карантина, какво? Вече няма да се допускат хора от чужбина без да са прекарали двуседмична карантина ли? А чуждите камиони? С коя глава ги мислете тези неща? Нищо не пречи на твоите родители да си останат под карантина до когато си поискат. Само дето изолирането не решава проблема.

 

Преди 5 часа, shaft написа:

Е добро утро?!?! Идеята не е да се спре епидемията, ами да не сме болни всички наведнъж и едновременно :) Така ще може всички да преболедуват постепенно, без да се усети, както се случва с грипа :)

 

Не, не го решава, а го отлага/разточва във времето. 

 

Преди 5 часа, ID A написа:

чакаме неясно какво

А да си помислил, че чакаме ефективно лекарство и ваксина?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, слез на земята. Ваксините тепърва започват да се тестват. Ако се успешни не по-рано от януари за нас. При това оптимистичен вариант. Тази карантина удължава времето, но какво се прави в това спечелено време? Да те цитирам ли за новите  леглата дето уж ги откриват, какво ти и Пепи писахте? Да виждаш опити за засичане на болни в ранен стадии и изолиране? Едни КПП с един полицай дето поема стотици, ако не и хиляди декларации, но всичко е толкова хигиенично и не съществува никакъв риск.

Edit: Забравих за потенциални случаи, как отскачат до магазина да си напазаруват, докато са под домашна карантина.

За първи път от седмица влязох днес в хипермаркета, ами нещо хич не личи да се изпълнява призива стойте си вкъщи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тихо, че ще има:

https://m.facebook.com/100001043377165/posts/3056285697749513/

 

Ето карантина. Колко е лошо да не ти запали мотора, божееей....десет тояги отнесе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още на времето казах на Косьо да зареже онова Сузуки GS с карбуратор , откакто го продаде и си купи мотор пълна инжекция , каза че се е преродил и проблемите са му свършили .... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя кой велик гений определи местата за КПП тата .. ако мръднат това на АМ Тракия след разклона за Елин Пелин и на АМ Хемус след разклона за Яна , ще отсеят само излизащите от София .. същото е и при Пловдив - КПП то преди индустриалната зона .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, на мен са ми по-интересни дупките, които виждам в списъка, който намерих на първи бърз прочит. Надявам се просто да са пропуснати.

  1. Не виждам КПП на магистрала Люлин. Не виждам КПП на входа на Перник от магистралата. Значи мога да отида от София до Перник без КПП. В същност по магистрала Струма мога да отида на майната си.
  2.  Няма пункт преди Джъмбо. Тоест мога да отида до Богров. Не видях КПП на подбалканския път. Не виждам и как ще ме хванат на стария път за Ботевград.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Няма вече Люлин. Решиха, че е ташак 16 км да са магистрала и я обединиха със Струма. А на Струма е преди първия тунел.

Богоров е част от София. Затова там е на при Яна. Има кпп май и където почва подбалканския. Толкова поне могат.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, ID A написа:

1. Няма вече Люлин. Решиха, че е ташак 16 км да са магистрала и я обединиха със Струма. А на Струма е преди първия тунел.

Богоров е част от София. Затова там е на при Яна. Има кпп май и където почва подбалканския. Толкова поне могат.

 

Дано си прав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, да живей живей труда под мъдрото ръководство на оперативния щаб и генерал Мутафчийски и плана за плавно заразяване. Какъв професионализъм!

https://www.dnes.bg/stranata/2020/04/01/niama-da-slagat-pod-karantina-kolegite-na-pochinala-ot-covid-19.444335

Жалко за жената, работила със сина на първите починали, но стават такива работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.