Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за вентилаторната перка.


chufi

Recommended Posts

Здавейте отново.

Продължавам да разучавам "Шкодата", понаучих това онова от ръководството.

Въпросът ми е следния - нормално ли е вентилаторната перка при спрян автомобил да се върти повече от 5 минути?

При "Пасата" ми , обикновенно спираше за 3-4 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен си върти повечко. Не съм засичал време, но като я чуя, че върти, паля отново колата и я гася след 10 секунди и спира перката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да разбирам - " прекъсната регенерация"?

И трябва ли нещо да ме притеснява?  Щом я купих я закарах за диагностика - имаше доста грешки натрупани през годините , но спеца изчисти всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спеца хубаво ги е изчистил, но е до ре да се отстранят и проблемите, заради които са записани грешките.

Колкото до перката - вероятно си прекъснал регенерация и за т’ва си я чул да работи. Има писано из форума за DPF филтъра и регенерациите при дизеловите двигатели. Не е проблем, че е прекъсната. Ще я довърши на следващото каране. Ако обаче се понатрупат такива недовършвания - ще ти светне “чек-а”. Излизаш някъде (на околовръстното примерно) и я държиш между 2500-3000 оборота за около 10-15 минути. Би трябвало да си направи регенерацията и да загасне “чек-а”. Ако обаче светне лампичката, която си е за DPF-a - по спомен се пуска принудителна регенерация, която обаче се прави в Еуратек. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Попрочетох, ама.... просто слизам от бензинка и дизела ми е сефте

Но все пак благодаря, все нещо ново научих.

Редактирано от chufi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.