Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гориво Марешки


axlrose76

Recommended Posts

Преди 2 часа, Моджо написа:

Еко добавка = биодизел бре или биоетанол. Демек гомна. 

Аха говориш за онези 5%, които им позволяват да са биодизел. Да, съгласен съм че е шит. Съвсем спокойно може да ти мирише на МакДоналдс :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Моджо

    11

  • А4и

    8

  • fr1nklyn

    5

  • Боре

    4

Най-много писали в темата

Една интересна статия за горивата на Марешки - https://duma.bg/?go=news&p=detail&nodeId=159113. Като предварително казва, че не знам дали има нещо вярно към момента или не, тъй като е от преди 2,5 години( 19 Януари 2018 ).

 

Според нея един от доставчиците на горива("Полисан") , от които зарежда Марешки, е бил с 70% по-високо количество сяра от позволеното. Това са били нивата измерени от агенция "Митници" след акция през 2017.

 

Не знам дали все още Марешки зарежда от Полисан и Сакса, но ако е така това означава, че автомобили ЕВРО 5 и 6 с ДПФ/ФАП теоретично трябва да правят регенерации по-често, поради високото съдържание на сяра. Съответно остатъчната пепел да е повече, а от там и по-кратък живот на ДПФ-а.

 

Някоя наблюдавал ли е по-чести регенерации след зареждане от VM Petroleum?

 

Не знам колко може да се разчита на данните от VAGDpf приложението, но си струва да се направи тест колко пепел се трупа при едни и същи условия след зареждане на тази бензиностанция и на други. Примерно една и съща отсечка на темпомат със скорост XY, но с резервоар от VM и от Eko/Shell/ОМV например.

Редактирано от fr1nklyn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, fr1nklyn написа:

...Не знам дали все още Марешки зарежда от Полисан и Сакса...

Сакса не зарежда от Полисан, а самото Полисан АД е обявено в несъстоятелност още лани

полисан.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е обявен, а има открито производство. Разликата е огромна. Не е обявен в несъстоятелност, не е прекратена търговската дейност, нито е започнало осребряване на имуществото. Също така не са прекратени правомощията на органите на управление. Значи може да си работи със страшна сила (и да се правят страшни неща).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от писаното от колегата по-горе не виждам да се твърди, че Сакса и Полисан са едно и също нещо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, абсолютно. Става въпрос, че Марешки е имал тези две компании за доставчици - Сакса, които държат бензиностанциите "Круиз" и Полисан, които се занимават с внос и преработка на нефтопродукти. Вторите са били хванати с много високо количество сяра, което е пагубно за коли с ДПФ( >= Евро 5 ) и добре за коли <= Евро 4.

 

Интересува ни, дали в момента Марешки зарежда от Полисан и ако да, дали съдържанието на сяра е все още над нормата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Аз доста дълго време зареждах само на Марешки нафта и съм нямал абсолютно никакви проблеми с вървеж, разход, работа на двигателя, пушене или съмняния че са ме метнали в зареденото количесто каквито слухове съм чувал от доста хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно за собствениците на автомобили с по-съвременни двигатели, разликат е по-осезаема. Аз съм зареждал няколко пъти на обектите в София и в Габрово (преди да я продаде), но общо взето избягвах, заради плащането в брой, което за мен е неудобство. В София в съседство има малка бензиностанция, на която цената винаги е = или +/- 1 стотинка и се плаща с карта, та ако съм в района, зареждам там. Няколко месеца след отварянето 1 или 2 пъти зареждах газ на другата кола, но  не можеше да ме закара до Бургас, а при зареждане на други места стигах. Проблемът беше, че нямаха достатъчно налягане, да напълнят бутилката, а не че уж ми пълнят много литри. За вървежа също не съм усещал разлика, ама то на 1,4 какво ли и да се усети, а и аз не съм състезател да ръчкам и да ми направи някакво впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.