Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Най - добрия модела на октавия до сега...


paradox

Recommended Posts

Колеги, върти ми се из главата въпроса, кое поколение на Октавия е най - доброто до сега, имаме 3 налични и 2 фейслифта. Има ли човек, който ги е карал всички и да сподели коя се чуства най-добре, коя е най-здрава, кофортна и т.н.т. Аз имам опит само с 2ка, преди фейс и тройка след фейс. Като се изключи дразнещите автоматични функции.. старт стоп.. разни звънци и тнт... 3ката е по добра във всяко отношение.. НО... съвсем малко по добра, не е някаква драстична разлика, да се фрапираш. Освен това 2ката за мен лично е в пъти по здрава от 3ката. Вече супърб е съвсем друго ниво и кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия 1 - вечната кола :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @paradox " - Най-здрава мисля, че е "Octavia 1", като уточнявам, че не съм притежавал друга "Octavia", освен "Octavia 1", но пък съм изчел доста Теми из Три "Skoda"-Форума. За комфорт, редно е всяка следваща да е по-добра..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да дам мнение относно окачването. Имал съм О2 преди фейслифт, сега съм съм с О3 фейс. Като комфорт О3 вози много по-меко, макар, че О2 отзад беше с многораменно окачване.

Така поставена, темата е много обширна - най-добър, ама в какво? Най-здрав, икономичен, компактен, просторен, красив, с най-много асистенти и т.н. Край няма...

Едва ли ще го намерим този модел, ама да опитаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за отговорилите, все пак се оформя мнението че 1цата е най-здрава като кола, а 3ката е най-комфортна. Аз от 1 имам спомени, ама бях млад и зелен.. и те са само, че никога не се счупи.. Сега в момента карам 2ка, и мога да споделя, че последните 2 години освен масла гориво и гуми, май нищо не съм сменял. Да споделя мнение относно комфорта на 2ката. Ами не е комфортна, карал съм доста различни двойки и мисля, че мойта е една от най добрите от тях като комфорт, но все пак не е на ниво. Наскоро приятел ми даде да карам неговата А3-ка, 2012 та година модел, еми това нещо е около 3 пъти по комфортно от О2ката, не мога да разбера как е постигнато това нещо. Това малко ауди се носи като лодка по дупките, не мога да повярвам ?..

Другото интересно, което мога да кажа е че комън рейла на октавия 3 е поне с 10% по лаком от помпа дюзата на 2ките. Не знам защо но това е факт. При еднакъв стил на каране едната минава 700км, другата 800 с един резорвар... Та споделяйте още да го избистрим и да се подготвим психически за 4ката :) Ма 50 бона ... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Октавия 1 във вариант 90 к.с. като икономичност е ненадмината спрямо следващите поколения. Октавия 2 вози една идея по-меко от 3-ка и по-добре от 1-цата.

На октавия 3 резервоара не е ли с по-малък капацитет от на 2-ката ?

Всяко друго сравнение за мен е субективно относно кое при кого се е развалило и т.н.

 

Редактирано от Penata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...
На 17.08.2020 г. at 19:10, Penata написа:

На октавия 3 резервоара не е ли с по-малък капацитет от на 2-ката ?

 

 

На О2 е 55л., а на О3 е 50л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.