Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Някой с повече километри от мен?


Tino

Recommended Posts

До вчера се чудех дали да си купя Суперб , но след като видях темата , колеги можете да ми кажете честито от днес съм собственик на Суперб 2011 2.0TDI 140к.с DSG Комби 4х4 

 

До колегата Tino, заради теб си купих суперб !

 

Поздрави Колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, hightfear написа:

До вчера се чудех дали да си купя Суперб , но след като видях темата , колеги можете да ми кажете честито от днес съм собственик на Суперб 2011 2.0TDI 140к.с DSG Комби 4х4 

 

До колегата Tino, заради теб си купих суперб !

 

Поздрави Колеги!

Да ти е честита и да те радва колицата, и много без аварийни километри. Добър избор, браво. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @hightfear " - Е така без Снимки ли ще се измъкнеш? Не си Прав, да знаеш..

 

П.П.

Честита "Skoda Superb". Много Безаварийни Километри Заедно Пожелавам :)

 

До " @Tino " - Моля, разпитай ТВОЯ Приятел по-подробно, през колко време, какво точно е правил по "Superb"-а. И за "6DSG"-то и за "DPF"-а. Ще е изключително много полезна такава Информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До " @Tino " - Моля, разпитай ТВОЯ Приятел по-подробно, през колко време, какво точно е правил по "Superb"-а. И за "6DSG"-то и за "DPF"-а. Ще е изключително много полезна такава Информация.

Тази неделя се разбрахме да се чуем, и ще говоря с него задължително. Обещано ___

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, tuningmania написа:

До " @hightfear " - Е така без Снимки ли ще се измъкнеш? Не си Прав, да знаеш..

Искаме снимки, моля, и на колко км е, ако не ти е проблем да споделиш. Още веднъж , честито. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, tuningmania написа:

И за "6DSG"-то и за "DPF"-а. Ще е изключително много полезна такава Информация.

Е как какво ? Изрязал е DPF - а , как иначе ще изкара полвин милион ? Нали така се прави, според мнозинстовото ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @JORDITO " - Макар да подозирам, че Цената на една Кормилна Рейка е близка до Цената на един "DPF", също така подозирам, че може би, Човека, навъртял около 600.000 Километра на въпросният Автомобил, има за нормално да се подмени "DPF"-а а за ненормално да се подмени Кормилна Рейка а за това е споделил само нея като Проблем.. Нека видим какво ще сподели. 99% съм сигурен, че няма Жив "DPF" на такива и/или дори сходни Километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tuningmania , @Tino 

Малко снимки от Автомивката , извинявам се за грозните снимки, скоро ще направ хубави и ще кача да се похваля :)

 

Поздрави Колеги !

0-02-05-a666eeeecf8832743d095b8bac1150cc21f88d1826900ecf3023049fc09e8400_ceddad33.jpg

0-02-05-a638729cbaf2cb9830397779cb9dc17868133746d58c305ccfd7b1a68d022ec1_56d379c6.jpg

0-02-05-87c66fd64e613adbafda8ab2ff08ac46cd15cee32370a44f44a895d72027eda5_ef14899.jpg

0-02-05-5d4c4ad34659b8d82b9b8bd856f32adcbb9bd94fee49fad3d054f4823d3500ae_908506dd.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @hightfear " - Еййй, чист Автомобил. Моя ме е срам да го Снимам. Уикенда ще го измия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, JORDITO написа:

Е как какво ? Изрязал е DPF - а , как иначе ще изкара полвин милион ? Нали така се прави, според мнозинстовото ?

DPF си е на мястото и си прави регенерациите много добре. Може и  да е сменян с нов. Въпреки че какъв е проблема да си е оригиналния. С добра нафта и обслужване на време, нищо чудно да си е на половин милион и на горе. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, hightfear написа:

@tuningmania , @Tino 

Малко снимки от Автомивката , извинявам се за грозните снимки, скоро ще направ хубави и ще кача да се похваля :)

 

Поздрави Колеги !

0-02-05-a666eeeecf8832743d095b8bac1150cc21f88d1826900ecf3023049fc09e8400_ceddad33.jpg

0-02-05-a638729cbaf2cb9830397779cb9dc17868133746d58c305ccfd7b1a68d022ec1_56d379c6.jpg

0-02-05-87c66fd64e613adbafda8ab2ff08ac46cd15cee32370a44f44a895d72027eda5_ef14899.jpg

0-02-05-5d4c4ad34659b8d82b9b8bd856f32adcbb9bd94fee49fad3d054f4823d3500ae_908506dd.jpg

Бравоооо, красавец е. Най големия кеф е с нова кола, дори и втора употреба да е, да отидеш на мивката и да и отделиш време са едно основно къпане. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте 

И така, това което е правено по колата за тези 580К 

1 - Смяна на филтри и масло на всеки 14 - 15К

2 - Смяна ангренажен ремък + ролки, обтегач и водна помпа на всеки 90 - 95К

3 - На 410К - ново турбо ( оригинално ), EGR, алтернатор

4 - На 490К - комплект 4 амортисьора - спортни - жълти са, но не съм обърнал внимание на марката. На завои не мърда колата, но вози малко по твърдо от нормалното. 

5 - На 560К - рейка, сменена от мен, беше си с оригиналната ( опитах да я натегна, но не стана) 

6 - на 320К - скоростите му започват да ритат леко, можел е да се размине със ремонт, но е взел рециклирана, оригинална, и е върнал неговата. 

7 - на всеки 56 - 58К , до момента смяна масло и филтър скоростна кутия. 

8 - DPF - НИКОГА не е сменян, след като взех колата, веднага го погледнах c VCDSа - беше на 17%, и до момента си регенерира абсолютно нормално, и нямам никакъв пушек. 

 

Това е, дано информацията да е полезна за колегите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т’ва е колата! Подържаш ли я добре - отблагодарява се подобаващо! Безаварийно да те вози и теб, докато я смениш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, zloQQ написа:

Т’ва е колата! Подържаш ли я добре - отблагодарява се подобаващо! Безаварийно да те вози и теб, докато я смениш :)

Така е братле. Но и нафтата явно е доста голям критерий. Не съм сигурен дали тук е читава, защото нямам виждане каква е в БГ и не мога да преценя разликата, но DPF-а ми говори много. 

Редактирано от Tino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Tino написа:

8 - DPF - НИКОГА не е сменян, след като взех колата, веднага го погледнах c VCDSа - беше на 17%, и до момента си регенерира абсолютно нормално, и нямам никакъв пушек. 

@tuningmania та какво викаш за флекса и ножовката ?  ?

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, JORDITO написа:

@tuningmania та какво викаш за флекса и ножовката ?  ?

Жив си е филтъра , Жоре, гарантирам това. Още повече няма как да мине преглед ако е ползвал флекса и ножовка. Особено такси, които ги гледат под лупа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Чета форума от месец два и бях тръгнал за върната Октавия 3, обаче попаднах на една обява за Суперб 2 фейслифт от последните:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11583404488606966

 

Като прочетох и тази тема се надъхах. Вярно, Сюпърб 2 е морално по-стар но пък 20 коня отгоре спрямо О3 150 ТДИ си е бонус, а и слизам от Е класа 211 и все си мисля, че Сюпърбът повече ще ми напомня на пространството в Мерцедеса, даже отзад е и повече.

 

Нещо хваща ли Ви окото в тая обява?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @lybrator " - 99.99% не е с всички екстри за модела, както е написано в обявата. Липсва снимка на задния ред седалки (дали са с подгрев), липсва снимка на багажника (дали е с електрическо отваряне/затваряне), за този модел не се предлага Адаптивно Въздушно Окачване (но може да е добавено отделно - тази ще е първата, която поне аз съм чувал/виждал), пише, че има подгрев на предното стъкло, но където трябва да е бутона за него, го няма. Няма вентилация на предните седалки. Не мога да разбера, как все още има Хора, които използват понятието "Всички Екстри за Модела"? Няма как един Автомобил да има всички екстри, предлагани за конкретния модел, най-малкото защото има взаимно изключващи се екстри. На Автомобила от Обявата му липсват скъпи екстри, което пък прави Цената много на горния ръб на разумното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мнението, аз гледам автомат, подгрев на задника, ксенон - без тия неща не купувам кола :D

 

Тази ми хареса, защото има пълна история в Шкода, даже още се води тяхна, има 1-2 вноски, и е черна. Отделно ми харесаха ЛЕД дневните и стоповете както и доколкото виждам има Мемори пакет на седалката. Обдухване на предните седали мисля няма, ако не е с кожа колата.

 

Мерси още веднъж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
На 8.03.2020 г. at 18:57, lybrator написа:

Мерси за мнението, аз гледам автомат, подгрев на задника, ксенон - без тия неща не купувам кола :D

 

Тази ми хареса, защото има пълна история в Шкода, даже още се води тяхна, има 1-2 вноски, и е черна. Отделно ми харесаха ЛЕД дневните и стоповете както и доколкото виждам има Мемори пакет на седалката. Обдухване на предните седали мисля няма, ако не е с кожа колата.

 

Мерси още веднъж

Колега някои от нещата които са ги описали ги няма : Подгрев на волана - до сега не съм срещнал Супърб от тези години които да го има, Подгрев на стъклото - тази със сигурност го няма ( Моята го има и ако искаш ще ти снимам централната конзола и ще видиш още колко бутони има и ще ти пиша кой за какво е ) , а за електрически регулируемо или адаптивно очакване няма какво да говорим ( да е Ситроен да повярвам, ама не е хаха ) ;  Блокажа на Диференциала - :) ммм неееее . 

На снимките изглежда добре колата, но това че някой е сложил ЛЕД крушки на някои места да не те подлъгва , виж колата на живо и я провери в някой доверен от теб сервиз с най-малки подробности защото тази цена мисля че е много висока. 

Модификацията на Шкода за която може да се пише че има всички екстри , това са Lauren & Kliment модификациите, казвам го защото имах късмета да си взема такава миналата година и там имаш наистина всичко което може да имаш като екстри и удобства ( или поне на 99 %) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.