Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Багажник на седан.


antnonov.vet

Recommended Posts

Здравейте, 

имам Суперб 2 седан и от няколко месеца врата на багажника , когато се отваря като седан не се отваря автоматично. Като я отключа от ключа се опитва да се отвори но не успява и трябва да я отворя на ръка. Амортисьори ли има за смяна и някой знае ли от къде да ги купя ?  Поздрави !

 

Редактирано от antnonov.vet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега !

При всички Сюпърб 2, рано или късно, се проявява този проблем.

Причината е, остарели амортисьори. 

Задната врата на Сюпърб 2, има общо четири такива - два големи /които се виждат и служат за отваряне на цялата врата/ и два по-малки /които са вътре в корите и служат за "седановото" отваряне/.

Като всички амортисьори, с годините отслабват и когато застудее и особено през зимата, почти спират да работят.

Лечението е - смяна.

На самите амортисьори, пише производител и т.н. Във всеки магазин за авточасти, можеш да си поръчаш въпросния модел.

Поздрави.

 

 image.thumb.png.50afef0bd416a919c01327f86547d987.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам ти още един допълнителен жокер - Ем Комплект 33. Имат всякакви амортисьорчета. Или поне винаги са имали за тези 3-4 коли, на които съм сменял на багажници и предни капаци. В повечето случаи имат вариант "оригинален" (разбирай го по-скъп) и турски (разбирай по-евтин). До сега съм взимал се от турските и ядове не е имало с години. Единственият лек минус, който наблюдавам при тях е, че са малко по-силни от колкото се очаква да бъдат и лашкат капаците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимал съм Полски от автобим.бг Работеха перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.02.2020 г. at 19:11, stanley написа:

Взимал съм Полски от автобим.бг Работеха перфектно.

Днес ги взех от еконт-а същите. Вчера свалих корите и старите повдигачи. Ще ги сложа и ще видя как са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, antnonov.vet написа:

Днес ги взех от еконт-а същите. Вчера свалих корите и старите повдигачи. Ще ги сложа и ще видя как са.

В началото при мен бяха малко серт, после им свикнах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес реших да ги сложа новите, всичко точно при махането , но за да сложа новите трябва да я отворя както на снимката горе. И седановата врата и лифтбек вратата едновременно. Това не мога да разбера как да се случи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен, когато инсталирах камерата, се отваряше по следния начин. 

Отваряш вратата заедно със стъклото, после махаш двата капака на пантите за седана и там имаше нещо като щифт, който ти позволява да прегънеш капака както е на снимката. По добре се прави от двама човека. 

Ако греша нека някой да ме поправи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Tino написа:

По спомен, когато инсталирах камерата, се отваряше по следния начин. 

Отваряш вратата заедно със стъклото, после махаш двата капака на пантите за седана и там имаше нещо като щифт, който ти позволява да прегънеш капака както е на снимката. По добре се прави от двама човека. 

Ако греша нека някой да ме поправи. 

Да всъщност е доста логично :) просто нещо се бях замотал. Смених ги всичко е точно . Работи като нов:) Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

?Поредната тема със щастлив край, поне от тези които съм изчел. 

Супер сте, модератори, потребители, повече или по малко знаещи. Браво. ??

Редактирано от Tino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.