Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос/препоръка за микрофон


Recommended Posts

Здравейте,

 

Вероятно не съм първия с подобен проблем, затова питам има ли решение. Имам радио Sony с Bluetooth, което използвам за хендсфри. Вкарал съм микрофона му (оригиналния в комплект с радиото) в мястото предвидено за това на плафона, като е уплътнен добре (не виси свободно и не се клати). Въпреки всичко, хората с които разговарям се оплакват, че ме чуват слабо и има шум. Дали ще има положителен ефект ако сменя микрофона и ако да, какъв микрофон да търся? Оригинално е с жак 2,5мм, но това не е от значение, мога да си го сменя ако е с 3,5мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще задам въпроса по друг начин. В Olx и други сайтове намирам обяви за микрофони за плеъри с Bluetooth. В някои обяви пише за Pioneer, JVC, Alpine и т.н. Дали ще работят тези микрофони на Sony или има някаква защита, която няма да позволи? Дали са съвместими?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@JORDITO може да сподели дали знае нещо по въпроса. Другия вариант е да идеш в някой сервиз за аудио и да решат проблема. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение особено микрофона. Вземи един прост микрофон за компютър и пробвай с него как те чуват.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, JORDITO написа:

Няма значение особено микрофона. Вземи един прост микрофон за компютър и пробвай с него как те чуват.

Точно този вариант обмислях. А дали може удължаването на кабела (ако реша да го правя с такъв за компюрър) да повлияе негативно на звука и пак да се чува лошо? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах плейър ЖВЦ и микрофона работеше добре, но трябваше да се навеждам надолу,  защото го бях лепнал зад кормилото. Потърси оригинални микрофони от кола с мултимедия или има много вариандти за външни микрофони за екшън камерите. Има ревюта и т.н. 

Примене миналата седмица пуснаха един ъпдейт на телефона и сега не иска да се върже към колта. Голям кеф :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес правих опити с 2 други микрофона. Единия за компютър - резултата беше лош (не знам дали заради стеро жака или друго), след това с микрофона от старата система Parrot, но мисля, че няма разлика в сравнение с фабричния на радиото. Колега ме посъветва да сложа микрофона на таблото (зад волана),  но разстоянието ми се струва голямо и пак не ме чуваха добре. После се огледах и може би най-близкото възможно място се оказва до дръжката над шофьорската врата. За съжаление пак ще е видим, но пък ще е под кората на тавана (която е и шумоизлация), та следователно мястото на плафона се оказва неподходящо. Сещам се, че в характеристиките на телефоните, от преди години, започнаха да пишат "2-ри микрофон за потискане на паразитните шумове". Дали нещо такова може да се направи и тук, как може да се реализира и дали ще има положителен ефект?


Относно ъпдейтите, винаги имам едно на ум, защото не веднъж съм се парил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.