Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на Octavia vRS mk3 бензин на повече километри


G.Petkov

Recommended Posts

Здравейте, 

 

четох доста, но не намерих такава тема (ако има се извинявам). 

Насочил съм се към покупка на Octavia RS с бензинов мотор 220 к.с. Питането ми е, ако е между 150-200 000 км. дали би представлявало някакъв проблем/болежка за мотор/кутия тъй като е по-спортен модел и за спортен модел са доста километри? Знам, че всичко зависи от поддържането, но все пак някакви мнение или колеги с такива на тези километри биха ми биле много полезни.  Благодаря и се надявам скоро да съм един от Вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

220 в най-добрата за тунинг :)

 

Ето една тема за такава, която вече над 100К се кара без проблеми. Наистина, подетжката е важна и ако тази, към която си се насочил е с доказан произход и съвестна подръжка - ще си доста доволен от автомобила. Ако е минавала регулярната подръжка, вероятно е сменяно маслото на интервали от ~ 30К или 2 години. Хубаво е да се “измие” двигателя с някоя добавка и да мяташ хубаво масло за тази кола, подменяйки го през година или ~10К. Колата търпи на засилване (за инфо - Pepino от форума). Относно кутията... Ако е DSG - много по-добре се разбира с бензиновия от колкото с дизеловия и е ОК. Разбира се и за нея е важна подръжката според книгите.

Далеч е от “спортните модели”, за които пишеш и смяташ, че са ѝ много километрите. В смисъл, т’ва е добър двигател, без болежките от предшествениците си. Не е някоя малолитражка 1.0 и да е изпържен. 2.0TSI си държи спокойно до 300, а ако загледаш руските клипчета из нет-а - ще видиш и 450+ коне на тези двигатели (с подмяна на турбо и премахване на някои рестрикции разбира се). Давай линкове тук на колите, които си харесал. Ще помагаме ако има как. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря! Изпращам линк към една от България, тъй като е с екстрите, които търся и е много добре от към цена спрямо други от Германия. 

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11570457096732920&slink=e26qe9

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина доста глезотийки има! Вероятно швейцарка. Имай едно на ум за стъкления покрив. Възможни са проблеми там - скърцане, а в по-лошия случай - теч. Дори е възможно да ги има вече. Впечатляваща е гледката за возещите се на задните седалки, но...до там. Т’ва е единствения кеф. Няколко човека, които познавам - не са впечатлени особено от тази глезотийка. Аз лично, бих си взел такава кола, ако имах възможност. Гледай я, хубаво е да има някой разбиращ нещата с комп (ако нямаш ти), да се закачи колата и да се види състоянието ѝ. И със сигурност може да се пазариш (според мен), дори за 30К да я вземеш :)

Между другото, по VIN номер, може да я провериш в ЕураТек - но е хубаво на място да се иде. Там би трябвало да излезе всичко, което официално е правено по автомобила. 

Успех!

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.