Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с Би ксенона


Tino

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Доста се кара сега вечер на фарове и ми направи следното впечатление. С увеличаване на скоростта, левия фар, от страната на шофьора, се изнася на ляво, посока насрещното платно. Когато спра на светофар примерно, лъча се прибира в правилното си полужение. А десния фар не мърда. С Би ксенона съм, фабричен, при палене се тества сам хоризонтално и вертикално. Но това изнасяне на левия фар на ляво при скорост, не ми харесва нещо. При завой, фаровете за мъгла маркират посоката на движение. Дългите не се променят. Логично, не трябва ли десния фар да осветява малко повече банкета в дясно? А не левия да бие в насрещното движение? Моля за идеи, имам Vag-com. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си цъкнал отметката за ляво движение през макси дота? Тогава сваляше единия и леко завърташе другия, защото банкета вече е отляво, а фаровете са за банкет отдясно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или пък нещо да пречи/не работи десния фар. Системата по принцип има няколко режима на работа. Градско/извънградско/магистрала/дъжд. Левия е нормално са се вдига с увеличаване на скороста (все едно си на магистрала). 
Voila -> 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В менюто на таблото нямам опции за режима на фаровете.

Четох че трябва да има режим "на пътя" който не трябва да е с отметка. Ако е активиран, точно левия или десния фар се изнася в страни, в зависимост от посоката на движение. При мен се случва точно това. Все едно е активиран, но с обратен волан. 

Тъкмо се връщам от дълъг път, и очевидно левия ми фар бие срещу насрещното движение. А десния е точно напред, но без да осветява пътните знаци от дясната страна. Някой се е бъзикал с Vag-com, явно. Няма ли кодове за 55 модул??? Стандартни. Искам да си завиват фаровете. А не, при потегляне, левия фар да се изнася в страни, както съм описал по горе. 

Ще съм благодарен ако някой ми подскаже нещо. Неприятно е за колегите срещу мен, въпреки че в Испания нямат навика да те "псуват" със дъгли-къси. 

Редактирано от Tino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.01.2020 г. at 11:11, zloQQ написа:

Или пък нещо да пречи/не работи десния фар. Системата по принцип има няколко режима на работа. Градско/извънградско/магистрала/дъжд. Левия е нормално са се вдига с увеличаване на скороста (все едно си на магистрала). 
Voila -> 

 

Това е проблема, незнам или нямам опции за променяне на тези режими. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може някой да е пътувал с колата до Англия и затова да е активирана и после да е забравил да я върне.

Разгледай добре в макси-дота имаше отметка за right hand drive или нещо от сорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Milen Dimitrov написа:

Може някой да е пътувал с колата до Англия и затова да е активирана и после да е забравил да я върне.

Разгледай добре в макси-дота имаше отметка за right hand drive или нещо от сорта.

Нямам в макси дота такава функция. От Vag com трябва да може да се промени. Някой да знае как? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Travél Mode не е активирано. Но фаровете не завиват, и осветяват лявото срещуположно платно. Лошото е че не намирам решение. Всичко що е писано в нета прочетох. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не пробваш да активираш Travel Mode?

Другото за което се сещам е самият фар или и двата да са сменени с такива за Англия и да имат някакво механично превключване на самият фар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Milen Dimitrov написа:

А защо не пробваш да активираш Travel Mode?

Другото за което се сещам е самият фар или и двата да са сменени с такива за Англия и да имат някакво механично превключване на самият фар.

Travél Mode, според опътването е за пътуване в държави с обратно движение. Незнам дали са сменяни. Днес активирах като опция шофиране в Германия, но пак същата история. 

В макси дота, съм виждал опции като ляво или дясно движение на пътя, но в моя няма такова нещо.

Как мога да добавя още опции в макси дота? Може би от там ще мога да обърна движение на фаровете. 

Редактирано от Tino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има грешна кодировка на модула, нищо няма да стане. Да не е почнало да върви фаровете след кодировка? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.01.2020 г. at 22:43, ID A написа:

Ако има грешна кодировка на модула, нищо няма да стане. Да не е почнало да върви фаровете след кодировка? 

Най вероятно да, но принципно ползвам програмата много внимателно и ако нещо не ми е ясно, не кодирвам. По 55ти модул не съм пипал нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, winrg написа:

При активиране/деактивиране на Travel mode, местят ли се фаровете?

При активиране или не, полужението е същото. Няма разлика дали е маркирано или не. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на Октавия 2 при активиране/деактивиране се вижда как фаровете се преместват леко наляво/надясно.

Когато е активирано, фаровете спират да завиват, т.е. светят само напред. Това с изместването само на левия фар ми се струва много странно.

Не става ясно дали фаровете завиват. При каква скорост левият започва да се измества?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.01.2020 г. at 22:33, winrg написа:

При мен на Октавия 2 при активиране/деактивиране се вижда как фаровете се преместват леко наляво/надясно.

Когато е активирано, фаровете спират да завиват, т.е. светят само напред. Това с изместването само на левия фар ми се струва много странно.

Не става ясно дали фаровете завиват. При каква скорост левият започва да се измества?

Левия започва да се измества от 20км до 50км. След 50км се вижда ясно как лъча на левия тръгва да се връща на дясно - в право полужение. Ако падна под 50км, пак се изнася в крайно ляво - срещу насрещните коли. А лъча през цялото това на десния фар, не се променя. Всичко е активирано, кодирано правилно, адаптацията е ок, няма записана грешка. При теста и двата се движат нагоре, надолу, ляво и дясно. И още нещо, фаровете не завиват. Имал съм една С4ка, със завиващи фарове, и ясно се виждаше лъча при завой как се изнася в ляво или дясно. Тук няма такова нещо. При бавен завой си седят на едно място. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, winrg написа:

Много интересно поведение. Да не би фаровете да са кодирани за Ауди или друг грешен модел?

Щателно прегледах кодировката им. Активирал съм ги за Германия. Модула реагира на всички тестове. Снощи срещу една стена, от макси дота включвах и изключвах Modo Turista ( при мен е на Испански) и се забелязва как се изместват около 3 см в ляво или дясно като като включвам и изключвам опцията. Което значи че и това работи. Но пустото му завиване и това изнасяне САМО на левия фар при движение не мога да оправя. Имали начин да се ресетне модула на ксенона? В смисъл, на не би да е бъгнал нещо? Друго вече не ми идва като идея. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.01.2020 г. at 9:03, Tino написа:

Левия започва да се измества от 20км до 50км. След 50км се вижда ясно как лъча на левия тръгва да се връща на дясно - в право полужение. Ако падна под 50км, пак се изнася в крайно ляво - срещу насрещните коли. А лъча през цялото това на десния фар, не се променя. Всичко е активирано, кодирано правилно, адаптацията е ок, няма записана грешка. При теста и двата се движат нагоре, надолу, ляво и дясно. И още нещо, фаровете не завиват. Имал съм една С4ка, със завиващи фарове, и ясно се виждаше лъча при завой как се изнася в ляво или дясно. Тук няма такова нещо. При бавен завой си седят на едно място. 

Щом не завиват явно има проблем, но нямам идея какъв може да е.

 

На 15.01.2020 г. at 8:52, Tino написа:

Щателно прегледах кодировката им. Активирал съм ги за Германия. Модула реагира на всички тестове. Снощи срещу една стена, от макси дота включвах и изключвах Modo Turista ( при мен е на Испански) и се забелязва как се изместват около 3 см в ляво или дясно като като включвам и изключвам опцията. Което значи че и това работи. Но пустото му завиване и това изнасяне САМО на левия фар при движение не мога да оправя. Имали начин да се ресетне модула на ксенона? В смисъл, на не би да е бъгнал нещо? Друго вече не ми идва като идея. 

Аз бих пробвал с откачане на акумулатора за 15-20 мин. За кодировката имам предвид дали не са кодирани за друг модел различен от Супърб. Може и да е цъкната грешна опция, която да обърква управлението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, winrg написа:

Аз бих пробвал с откачане на акумулатора за 15-20 мин.

Отивам да го разкача, поне 30 мин имам да го изчакам. Да видим. 

Иначе са кодирани за SUPERB - лимозина или седан. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, проблема е решен. 

Още като взех колата, имах активна грешка която не можех да изчистя от модула на ABS. 

01309 - Power Steering Control Module - J500 - 49-00 No Communication

В един форум установих, че физически проблем с ABS нямам, а просто някой е кодирал неправилно модула. Промених отметките за конкретния ( моя ) модул, грешката изчезна, направих тест който е задължителен ( спирачка, задържане, отпускане, завъртане на волана пълен ляв, десен, 20м каране в права посока и с 30км в час ляв завой, по удобно е в някое кръгово кръстовище, ) незабавно грешаката изчезна, рестартирах колата и чудо.

Искрено благодаря на всички които се опитаха да ми помогнат, и се надявам и за напред да сме все така положителни и отзивчиви. 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси зора! Явно има връзки в колата за които, лично аз, нямам грам идея :)

Поздрави и само положителни емоции от тук насетне с този чудесен автомобил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, извинявай ама откъде мислиш, че колата взима сигнал накъде да завърти фаровете? Трябваше с това да започнеш. Поздравления за решаването на проблема и дано само това да си ти били ядовете с колата,!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, ID A написа:

Колега, извинявай ама откъде мислиш, че колата взима сигнал накъде да завърти фаровете? Трябваше с това да започнеш. Поздравления за решаването на проблема и дано само това да си ти били ядовете с колата,!

Нямах и представа че модула е бил грешно кодиран. След като в 55ти , 9ти и 19ти нямах нищо записано, то се наложи да набедя ABS. И от там изкопи зайчето. 

Благодаря за пожеланията. Успешна седмица на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.