Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Лиспващ airbag модул


dvanew

Recommended Posts

Здравейте,

от скоро и аз съм с октавия 1 2001 г фейслифт 1,9 тди 90 кс ALH мотор. Вчера я закачихме при колега от VW форума и се оказа, че модула ми лиспва :( .  Според мен колата не е удряна , а и на проверка на предницата всичко си беше ок. Някой може ли да ми каже кой номер е точно модула за да си закупя друг и само към буксата ли се закача и после да се изчисти грешката с VAG  ком или има и нещо по специфично?

Благодаря предварително!

 

Весело посрещане на новата година и безаварийни километри!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, след запитване в Шкода България излезе номер :  

1C0 909 601  031  или  1C0 909 601 D 031. Сега ще потърся да купя и да видим дали ще се оправя само с VAG цабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Здрвейте, 


След наводненията и аз имам проблем с модула за айрбаг 1C0909601. Логът показва че главният компютър няма достъп до модулът - явно е изгорял от водата( очаквано :-))
Бихте ли ми казали къде намерихте модул (цена) и как решите проблемът

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
На 10.07.2020 г. at 15:39, ngd написа:

Здрвейте, 


След наводненията и аз имам проблем с модула за айрбаг 1C0909601. Логът показва че главният компютър няма достъп до модулът - явно е изгорял от водата( очаквано :-))
Бихте ли ми казали къде намерихте модул (цена) и как решите проблемът

   от тук  https://www.megaparts.bg/index.php/product/477959493

 

 

монтирах при изваден акумулатор и след престой така 15 мин. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших проблемът и искам да споделя:
1. свяляте точните данни на модулът - това включва парт номер на първи ред, индекс горе в дясно, и номер на вторият ред (аз ги взех от лога на компютъра - може и си го изровите предварително чрез точки 8 и 9 и да си го снимате с телефона)
2. отваряте ебей и търсите по парт номер
3. след това отвяряте един по един намерените резултати и гледате на снимката дали индексът и номерата на втори ред съвпадат
4. може и с индекс да търсите но не всички продавачи го пишат
5. задължително се свързвате с продавача и искат потвържение че това на снимката е точно
6. поръчвате (от Англия и Германия може да ползвате и ggbg.bg)
7. като получите модула сравнявате по горните данни
8. намирате къде е модула - в Шкода 1 от 2004та е до педала на газта в дясно. симетрично ви трябва и достъп от страната на предият пътник в ляво
9. махате корите и разкривате модула - НЕ РАЗКАЧАЙТЕ НИЩО за момента
10. подгответе подходящ ключ и вижте дали може да го използвате в това тясно място (доста е тясно)
11. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО: откачате минуса на акумулатора и го изолирате да не докосне някъде случайно
12. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО: изчаквате 5 минути.
няма 13та точка ?
14. отвивате 3те гайки
15. махате куплунга(обикновенно мокетът пречи да се махне куплунга преди да е разхабен модулът)
16. за новия модул по обратния ред - слагате куплунга и завивате добре гайките
17. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО: закачане на акумулатора БЕЗ ЧОВЕК В КУПЕТО НА КОЛАТА (тук е рискът от задействане на възглавниците при дефект). аз отворих и вратите да не ги строши евентуално възглавницата
18. качвате се в колата и давате контакт с надежда лампата да изгасне след началния на компютъра
19. аз за вски случай погледнах в лога на айрбаг - нямаше грешки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

И аз да спомена само, оня ден на път за морето след почивка за тоалетна при паленето ми светна лампата за еърбега и не огасна повече. Грешката беше - internal memory error т.е. модула нещо роди. Взех си друг от мегапартс( малко като реклама стана, във втора тема ги споменавам вече) за 60 стотинки + 4 лева за доставка. Смяната става по посочения от колегата по-горе начин... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.