Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Superb mk3 камера + front assist въпроси


Marin_1

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

 

Нов във форума, потърсил сред темите, но не успял да намери :(

 

От скоро разполагам с мк3 от първите модели през 2015 с Bolero 6.5 мултимедия, но за съжаление само с парктроник отпред и отзад. 

 

Разглеждам опции за така нареченият 'retrofit' на камера за задно виждане и front assist на моята кола, но за момента удрям на камък!

 

Някои от вас да е предприемал или да е ползвал услугите на сервиз, който да е монтирал камера за задно виждане?

Трябва ли да сменя цялата медия + контролера за да може да се инсталира камера за задно, защото ми изглежда малко остаряла технология това малко болеро?!

 

Втората ми питанка е, при наличен обикновен cruise control, a не auto cruise control, има ли възможност да се добави front assist? 

Ако да, накой да сподели мнение за сервиз/дилър на части?

 

Благодаря Ви много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @Marin_1 " - За Камерата " @JORDITO " ще ТИ каже най-добре..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

@JORDITO с удоволствие бих предоставил повече информация ако е необходима. Единствената 'сламка', за която съм се хванал е това видео: 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Marin_1 ето, слагани от мен и работещи към оригиналната медия. 

 

DSC-7273.jpg 

DSC-7410.jpg

 

DSC-7940.jpg 

DSC-7942.jpg 

DSC-8608.jpg 

Иначе има чудесен Андроид вариант за твоя Супърб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря @JORDITO имаш лично :)

 

А по остатъка от темата ... попадам на този линк с неясен произход ... и се чудя дали някой в Българиа изобщо може да ми го монтира това, защото аз май не бих се наел с 'опити' на такава система с оглед, че трябва да ни 'пази' уж :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забрави фронт асистента. За разлика от камерата, той се намесва в управлението, чрез управлението на ускорението и спирането. Това не се предлага и от Шкода, като ретрофит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Да ползвам темата на колегата.

Как мога да разбера дали автомобила има всичко необходимо и е достатъчно само да се активира, говоря за auto cruise control/front assist. 

В момента си има стандартния круйз контрол и ограничител на скоростта. Има бутон на волана който те вкарва директно в опция да избираш между двете, според книгата на автомобила ако ги има и допълнителните неща би трябвало да излязат и те в менюто и да се избира кое да ползваш.

Според дилъра в Шкода решетките изглеждат на всичките еднакви и в тази решетка (говоря за автомобила за който ми е питането) няма нищо, говоря за мястото където се монтира принципно въпросния сензор.

На стъклото при огледалото има разни неща които не знам за какво точно се ползват. Качвам снимка, но заваля дъжд и малко кофти стана, за което се извинявам. 

 

IMG_20200815_140603.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не си поръчал фронт асист, нямаш радара, а вероятно и цялата инсталация към него.

Това прилича на камера, а тя се използва от три системи, автоматични дълги или смарт дълги, разпознаване на знаци, лейн асист. Ако имаш едно от трите, другите трябва да могат да се активират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автоматични дълги имам, другите две ги търсих по настройките, но явно не са активирани. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

При налични автоматични дълги, разпознаване на знаци и автоматичен автопилот (ACC), възможно ли е да се активира и следене на лента?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко успях да си активирам следене на лентата (Lane assist), следвайки инструкциите от долното клипче. Не съм го пробвал още как и колко работи.

Ако има проблем ще пиша допълнително.

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.