Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

бордови компютър, сигнализации


Мери Ан

Recommended Posts

Здравейте. Имам шкода фабия, модел 2017. Най-близкият оторизиран сервиз е на 150 километра от мен. Минах ГТП на обикновен пункт, но не зная как да изчистя от борд компютъра сигнализацията. Дразни ме. Ако някой знае как, да удари рамо, моля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В книжката не пише ли? На първо търсене с гугъл откривам това: https://www.google.com/search?ie=UTF-8&source=android-browser&q=fabia+2017+service+interval+reset

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това мисля , че става ако е указан фиксиран интервал .. за променливия интврвал трябва компютър и някой , който знае какво прави .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое искаш да изчистиш. Те са два интервала. Единия се чисти със задържане на бутона за зануляване, писал съм го някъде, даже с филм че. Другия май само с комп може. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всяко поставяне  на ключа за запалване в позиция контакт,  има звуков сигнал и надпис с рисунка гаечен ключ "направи преглед сега"

същото е и при изгасяне на колата.....пак звуков сигнал и надпис.

 

В кой сервиз в Русе биха могли да занулят това?

 

глегах клипа.....Нямам проблем с въвеждане на текущи данни като часовник, пробег, среден разход. То и в книжката е обяснено. Нещо специфично е. Мин.година ходих до Варна на преглед, явно с комп го зададоха, отметнаха  като инфо в борд компютъра. От преди 30 дни излиза в намаляваща прогресия надписа- 29.....28....20.....2 дни остават до прегледа. А вече пищи и пише "направете прегледа сега".....

 

И да питам дистрибутора, ще ме прати в оторизираните сервизи на шкода във Варна или Горна Оряховица. Как няма да хукна за един надпис там сега.....ще си го слушам......

 

Миналата година колата направи 2 години и ходих до Варна да сменят заводското масло. Тогава бях на 11000 км. Сега съм на 16 500. Оставям на пролет да сменя масло и филтри. Затова минах преглед в Русе в най-близкия ми пункт. Но явно ще трябва да поразпитам за сервиз със софтуер за шкода.

Редактирано от Мери Ан
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГТП и гаранционно обслужване нямат нищо общо. Сервизното обслужване се прави е оторизиран сервиз и там ти нулират нотификацията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Мери Ан написа:

Миналата година колата направи 2 години и ходих до Варна да сменят заводското масло. Тогава бях на 11000 км. Сега съм на 16 500. Оставям на пролет да сменя масло и филтри. Затова минах преглед в Русе в най-близкия ми пункт. Но явно ще трябва да поразпитам за сервиз със софтуер за шкода.

На втората година са сменили масла и филтри , тази инспекция на третата година е за смяна на спирачна течност , тъй че по-добре отиди до сервиз на Шкода .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Русе има добър специализиран сервиз за Шкода, който ви препоръчвам. Предполагам ще могат да ви помогнат, включително и за бъдещи ремонти и обслужване на колата. Това е линк към темата за сервиза, а тук давам директно телефона - 0899516791, търсите Краси. Адреса на сервиза е гр. Русе, ул. Света Петка 11. Работното време е от 09:00 - 18:00ч., без неделя. Русенските форумни колеги от години си обслужват колите там и доколкото ми е известно са доволни и нямат оплаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Здравейте,на мен също ми изписва на екрана,когато паля и изгасвам колата”преглед след 30,29,28,27дена”.Колата е Кодиак 2017г,аз я купих на 105000 тази година,на 101000 е било направено обслужването според Шкода мисля за 30000км,защото когато купих колата ми изписа обслужване след 26000,сега колата е на 110500,какъв е тоя преглед след няколко дни и има ли начин да се изтрие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @Slavikarata - Някой прегледи се правят на изминати Километри а други на изминали Дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност има два различни интервала, които не са непременно в синхрон - за обслужване (смяна на консумативи) и за преглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и смяната на консумативи е на км или време, което настъпи първо. За маслото мисля, че е на 30к км или 2 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.