Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

USB на Alpine CDA-9855


Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам следния въпрос за един стар, но висок клас плеър за автомобил, а именно http://www.alpine.bg/p/Products/SingleView/CDA-9855R

 

Иска ми се да си го ползвам с възможност за възпроизвеждане на аудио файлове през USB, но за съжаление има всякакви други опции, но не и тази.

Питането ми е, ако някой е запознат, дали е възможно чрез някакъв модул или устройство да се конвертира някои от наличните входове към USB.

Намерих, че има оригинален интерфейс на Alpine, но доколкото разбрах е спрян от производство и е трудно да се намери. Моделът е Alpine KCA-620M USB Ai-Net Interface.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ползваш чейнджър можеш да се закачиш на неговия вход.

Това ти е заместителя: https://yatour.ru/adapter-yatour-yt-m06-dlya-magnitol-alpine-ainet/

Продуктите на Yatour се продават и в България, но не знам дали ще намериш точно този модел - стар е и дори в AliExpress не го намирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че Пепо има такъв Ятур за продаване, ако мислиш, че ще свърши работа звънни му да ти го даде за проби!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Ebay има и КСА-620М, и Yatur, като оригинала най-евтино го има за 130 долара, а Yatur-a е към 60 долара. 

Ако те устройва AUX, лесно се вади от буксата, а може и оригиналният кабел KCE-236B за трийсетина лева, но това може би вече го знаеш :) Както и да е, при всички положения си заслужава заигравката с УСБ-то, моделите на Alpine от онези години свирят по-хубаво от повечето плеъри на пазара в момента.

Редактирано от __smirnoff__
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията, май ще си поръчам оригиналния интерфейс от ибей. Пуснах запитване и до алпин.бг, но отговориха, че не могат да помогнат. Честно казано видях го и този Ятур, ама нещо не ме привлича особено.

 

Разбира се, другия и доста по-евтин вариант е да почна да си записвам дискове, като в доброто старо време. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На такъв плейър аз бих си слушал дисковете. Особено ако се записват като audio CD, a не в mp3 формат. Разликата в качеството на звука ще бъде голяма, но и зависи на какви говорители слушаш. Имам един дърт Pioneer от висок клас. Хич и не мисля да му търся интерфейси - CD-то си е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.