Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странно поведение обороти 1.2 TSI


gemballa

Recommended Posts

Привет пичуи, жената има Фабиа 3 с 1.2 тси 110 кс от нова (март 2020 прави 3 години), та от около месец ми прави впечетление, че когато си иска държи 1000 об/мин на празен ход, при загрял двигател. Някой срещал ли е подобно явление ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключи климатроника и ще ги свали .. когато реши , че ще ти стане студено , вдига оборотите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMG_20191206_075228.thumb.jpg.1b40ae897412ae912de8d741e1df48e5.jpg

Ей тук мисля се крие отговора .. водата е на 90 , но маслото е студено (това е след пробег около 8-10 км.).. случвало ми се е да свали оборотите и след известно време на светофар пак да вдигне оборотите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За същото нещо говоря, случва се спорадично, но май си има логическо обяснение. В briscoda четох, че това е заложено в софтуера - "Completely normal. It will depend on the engine temperature, air temperature, engine load, battery voltage etc etc. The car varies the idle speed to compensate for the above."

Мисля че е това, но ме изненада, че не се е случвало до сега...или поне не ми е правило впечетление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.