Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Светлини на октавия 3


Павлов

Recommended Posts

Здравей те колеги.Искам да си сменя кружките на моята октавия 2015 година,тя е с оригиналния фар,не с лупи но не зная крушките на дългите какви са.На късите ги смених които са H4 на оsram и светят бяло,но не зная дългите какви са за да сменя и тях защото светят жълто и ме дразни много,те са май с габарит заедно.Някои да знае какви са?Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,да грешката е моя късите са H7,но се чудех дългите който са заедно с дневните светли и габарит какви са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някакво предложение какви крушки да сложа,аз мисля пак osram,но някои да е слагал други от който да е доволен.Искам просто да свети добре и да е бяла светлина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Osram Night Braker Laser H7. Аз съм с такива и доста променят осветеността. Друг е въпроса каква е базата ти за сравнение. Препоръчвам и успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Н15 Осрам куул блу интенс са 80 лв чифта. Успех.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не отварям нова тема. някой сменял ли е оригиналните крушки (Н8 според сайта на Осрам) на фаровете за мъгла на октавия 3 фейс с LED такива? дразнеща е разликата в температурата на цвета спрямо основните LED фарове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, joro_kem написа:

да не отварям нова тема. някой сменял ли е оригиналните крушки (Н8 според сайта на Осрам) на фаровете за мъгла на октавия 3 фейс с LED такива? дразнеща е разликата в температурата на цвета спрямо основните LED фарове.

Да на много Октавия 3 и Супърб 3 съм сменял и няма проблем. Оригинално ксенона е на 4500к, ледовете са на 6000к. Слагаш лед крушки на 6000 и е ок. За ксенон се поръчват лед на 5000к.

Даже имам 1 комплект налични Н8 читави ледове на 6000к.

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги, да попитам някой дали е заменял оригиналните крушки с ЛЕД такива?

Аз на късите сложих ЛЕД, наистина по-хубаво се вижда, но като цяло разпръсва светлината и отделно заслепява насрещно движещите (за целта съм свалил фаровете на мах надолу). Но се замислям другата крушка как ще стане. Там е 3 в 1 (h 15 крушка) и нещо не се струва че ще станат нещата - май ще изчезне я габарит, я дневни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, JORDITO написа:

Нищо няма да изчезне, но слагането е... Много мамата.

Т.е искаш да кажеш че диодите които са на корпуса на крушката ще светят с 3 различни сили, в зависимост от това коя функция е зададена (габарит, дневни, дълги). Или просто при различните функции ще светят различен брой диодчета от корпуса?

А относно слагането, с H7 не видях проблем, тук гледайки ги H15, мисля че пак ще си пасват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да крушките Н15 са с 3 светлини. Пробвай и ще видиш как се слагат. 

Жокер: Капачката на Н15 не е център на крушката. 

За Н7 няма никакви проблеми и лесно се слага. А за да не заслепяваш си вземи такива Н7:

€ 23,29  40%OFF | H7/H4 LED Motorcycle Headlight mini lens clear cut-line turbo super led bulb 55W 5500K hi/low auto headlight on cars ice light
https://a.aliexpress.com/mgJn7bgU

 

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.