Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Теч над тавана от маркучето за задната чистачка


thedu4eto

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Днес открих много кофти проблем  - Отваряйки багажника видях теч в лявата страна на багажника , който идваше изпод пластмасовия панел който се намира на лявата колона на багажника.

 

Първоначално мислех ,че е само някакъв конденз , но по-късно през деня отново се появи теч и то доста по обилен, и видях че се стича от тавана и си миришеше на течност за чистачки. Видях че идва от тавана защото през деня карах със свален пластмасов панел и така видях откъде се оттича. 

Въпроса ми е може ли някой да ме ориентира от коя страна на тавана се движи маркучето към задното стъкло и има ли трикове при откачане на тавана. 

!!! ГОЛЯМА ЗАБЕЛЕЖКА , КОЛАТА Е С СЪС СТЪКЛЕН ОТВАРЯЕМ ПОКРИВ !!!   дали е възможно някъде по трасето да има снадка на маркучето, защото преди да разбера че е от него, ползвах задната чистачка и тя си пръскаше , т.е. маркучето е само спукано ( според мен )

 

Предварително благодаря на всички които ще помогнат със съвет и помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравей, 

 

Когато купувах моята кола (супърб 2, фл, комби) от оказкона на ЕТ забелязах същия проблем. Течност стигаше до задното стъкло, но имаше и вътре на тавана. Ето как изглеждаше:IMG_20181228_094319.thumb.jpg.e2c428ce949bd0e3f7e582b320e5f2dd.jpg

 

От ЕТ си отстраниха проблема за собствена сметка и цена не мога да кажа. Констатираха, че е било спукано съединение/връзка по пътя на маркуча за течността. Спомням си само, че го чаках една седмица да дойде от Чехия. И после още три дни ЕТ да го монтират, защото графикът бил препълнен. 

 

Тавана се откача на щипки само там, локално, а не целия както ме предупреждаваха познати с ауди. Тоест, след ремонта, тавана си е на мястото, не скърца, не тропа. За момента и тапицерията на тавана в проблемния участък не е провиснала. 

 

Успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.