Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гасне, по време на движение


Fux91

Recommended Posts

Здравейте,колеги.Моята Шкода Октавия 1U5,2000kub.116к.с.,бензин,гореше масло.Проби се бубината и реших да направя ремонт.Смених маслообирачи,сегменти(всички),лагери на биели,бутала.Т.Е. ремонт на двигател.Смених бубина,свещи,кабели,датчик разпределителен вал  и регулатор обороти и стана тя.Пали върви нама проблем,ама като каже да угасне по време на движение,си го прави когато си иска.Въртиш пали върви и изведнъш забива губи токове и изгася,пак палиш върви и така до следващия път.Имал ли е някой такъв проблем.Направих и ремонт да си я карам,защото ми харесва,а тя взе да прави други магарии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята  правеше така  поради студена спойка в реле 109 - за управление на мотора /намира се под кормилото/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Все едно описваш моя пробем със същата кола. При мен като стане по-топло и както си карам - падат обороти, колата гасне, завъртам стартера и нищо. Той върти - но нищо не се случва. Изчаквам я да изстине малко, 3-4 цигари време, нервни, разбира се и колата пали и тръгва и няма никакви проблеми. На диагностика като я закачих ми излезе, че времената на дюзите за впръскване на гориво са на първи цилиндър 17.28, а на другите 3 - 0.00. И слаб волтаж. Поразпитай и излезе, че може да е датчик на колянов вал, датчик на температурата или евентуално комутатор на делко... Сега е в сервиз, чакаме да видим какво ще стане. В най-лошия случай е компютър, което хич не ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах голф 3, 1,4 бензин и това се случваше защото бобината беше спукана на много кофти място.
Валне малко дъжд - гасне, отваряш капака, гледаш - всичко здраво. Вижте и бобината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.