Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подмяна на шофьорска книжка поради смяна на постоянен адрес


musaka

Recommended Posts

Здравейте,

Смених си постоянния адрес и сега трябва да отида до КАТ да си подменя и книжката. Въпросът ми е, трябва ли ми медицинско за тази подмяна? И трябва ли задължително да ходя до КАТ в Дървеница или мога и някъде другаде да свърша тази работа?

 

Поздрави,

Мартин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако книжката ти е в срок, медицинско не ти трябва. Ако нямаш глоби за плащане, можеш да я подмениш и в БДСа към РУП на съответният нов адрес.

Ако имаш глоби, за които не знаеш, в БДСа ще ти кажат и ще те пратят първо да ги платиш в КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Не. Автоматично си го променят в системата. Това, че остава старият адрес на талона няма значение.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще се взима стикер за Зелена или Синя зона, ще е необходимо и смяна талоните на автомобила с новия адрес от личната карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, sauber написа:

Не. Автоматично си го променят в системата. Това, че остава старият адрес на талона няма значение.

 

Сигурен ли си за това? Защото аз преди седмица си смених постоянния адрес, сега си чакам новата лична карта и ми се плаче като си мисля, че трябва да ходя до КАТ за смяна на талона на колата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия казус, обадих се в КАТ (и ми вдигнаха, не се ебавам). Някъв милиционафт ми каза, че не е необходимо да го правя. Три години съм карал така - актуален адрес на ЛК, старият на талона на колата. Никакви проблеми не съм имал, включително и когато я продадох.

Логиката би трябвало да е следната - Сменяш каквото сменяш в ГРАО. От там отиваш в БДС за нова лична карта/паспорт. Подаваш документи заедно с документа от ГРАО. Те след като го "заприходят", вече е известно на цялото МВР "кой си къде си".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, sauber написа:

Имах същия казус, обадих се в КАТ (и ми вдигнаха, не се ебавам). Някъв милиционафт ми каза, че не е необходимо да го правя. Три години съм карал така - актуален адрес на ЛК, старият на талона на колата. Никакви проблеми не съм имал, включително и когато я продадох.

Логиката би трябвало да е следната - Сменяш каквото сменяш в ГРАО. От там отиваш в БДС за нова лична карта/паспорт. Подаваш документи заедно с документа от ГРАО. Те след като го "заприходят", вече е известно на цялото МВР "кой си къде си".

 

Жив да не бях, имало светлина в края на тунела (макар и много мъжделива). Жив да си, спести ми много време и нерви, да 'илядиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Малко ъпдейт по темата: Получих информация лично от Калоян Драганов, началник сектор "Административно обслужване" към отдел Пътна полиция - СДВР (оказа се близък роднина на моя колежка и приятелка). Каза, че в тази ситуация съм длъжен да си подменя талона на МПС-то. Реших да му повярвам, все пак, той ако не знае, не виждам кой друг, та в крайна сметка, за да ми е мирна главата, отидох и си подмених талона на колата. За тези, на които ще им се наложи да минат по същия път, информативно пиша какво, как и къде:

 

Отива се на гишета 42-50 в сградата, която се намира между каналите за технически преглед и сградата, където се подават и получават СУМПС и където е административно-наказателната дейност. Работят от 8:00 до 16:00, новите талони ги издават веднага, на място. Необходимите документи в случая (подмяна на постоянен адрес по лична карта в рамките на едно и също населено място) са:

 

- лична карта с новия адрес;

- ГО полицата;

- старите талони на колата (голям и малък);

- документ за платена такса (23 лв. ми струваше, с комисионната на банката (ПОС нямат там, незнайно защо)).

 

Очаквах да ме глобят, тъй като бях просрочил законовия период от 1 месец след издаването на новата лична карта, в който период съм длъжен да си подменя и талона, но не знам дали просто не обърнаха внимание или заради извънредното положение не ми наложиха глоба.

 

Изчакваш отвън пред сградата да те извикат по високоговорителя и си получаваш новите документи. Става относително бързо (по стандартите на нашата администрация) - в 9:40 приключих, като имаше към 30-тина човека, които заедно с мен подаваха документи за времето, в което бях там.

 

Дано да съм полезен на някого с тази информация.

Редактирано от iavkata
n/a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.