Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моторно масло тип Худини


50стотинки

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Скоро си купих суперб ръчка v6 30v 193hp от 2005г на 212к км. Забелязвам че и харесва бая маслото. Не виждам течове освен от едни гумички наподобяващи тапички близо до щангите, но не достатъчно че да ми изчезва така бързо маслото. Една сутрин реших да си го проверя и виждам че е по ниско от минималното, следователно досипах от едно на кварц 10 на 40 което имах под ръка тъй като бързах за работа. Това беше преди няколко дена. Днес реших пак да го проверя и пак беше по малко от минимума. Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да го гори, аз друг начин за такъв спад - не виждам. Или да го меша с антифриза. Той, антифриза, чист ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе антифриза да ти кажа не е бистър, но си е нормален червен цвят. Ако го гори как мога да го разреша това? Не се чуват странни звуци от двигателя и бих казъл че си работи спокойно, но от време на време трепва. 

Редактирано от 50стотинки
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли дами каже колко е дълга оригиналната щека за тоя двигател? Бензин 2.8 v6 30v 2005 ? Един колега сега ми каза че може да е сменяна щеката с някаква си Съвместима тъй като по голямата част от колата е Audi/VW

Редактирано от 50стотинки
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този двигател харчи масло. По книжка 500 мл. на 1000 км. В действителност - 1 литър на 1000 км.

Аз го карам вече 30 000 км. така, проблем нямам. Няма повишение газове, върви, не пуши и т.н. Тоест всичко си е в нормата, изключае неприятният момент, че трябва да доливаш масло.

Също така мотора е на 5W40, а не на 10W40.

Както казва колегата Стенли, приеми го за част от характера на колата и газ ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, sauber написа:

Този двигател харчи масло. По книжка 500 мл. на 1000 км. В действителност - 1 литър на 1000 км.

Аз го карам вече 30 000 км. така, проблем нямам. Няма повишение газове, върви, не пуши и т.н. Тоест всичко си е в нормата, изключае неприятният момент, че трябва да доливаш масло.

Също така мотора е на 5W40, а не на 10W40.

Както казва колегата Стенли, приеми го за част от характера на колата и газ ;)

 

Ако не ти е проблем можеш ли да ми кажеш колко е дълга оригиналната щека?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.