Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Трудно палене.


Иван Стоянов

Recommended Posts

Здравейте колеги! Виждам, че има доста писано по темата, но не успях да намерия писано по моя проблем. Колата е Октавия 2004 год. бензин 2000 куб. 115 коня карам я на газ с газова BRC. Та проблема ми е следния сутрин на студен двигател си пали нормално без проблем. След това като я спра 15 - 20 мин. след това иска да въртя повечеко дока запали. Пробвал съм да я гася десетки пъти и паля веднага пали от раз, само като престои малко повече време и иска повече въртене докато запали. Може да стои и пет часа без да я паля и пак е така, а вечер като я прибера в гаража на сутринта си пали добре. Ходих на майстор каза ми пробвам с добавка и да я покарам само на бензин. Пробвах, но нямаше ефек. Ако някой се е зблъсквал с подбен проблем моля да сподели опит. Пропуснах да кажа, че стоя стоя една вечер при майстора, за да и замери налягането на бензиновата помпа и всичко си беше нормално. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, skodafen написа:

пропускат газ дюзите

 

Има го и този момент, но паленето винаги е на бензин. Ако в същото време газовите дюзи са пускали газ, няма да запали трудно, а ще работи лошо докато "продуха" сместа.

Аз съм го играл това хоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте колеги! При мен проблема се оказа изпарителя смениха му всички гумички и се оправиха неща. Искам да дам съвет онтосно сервиза в който направих ремонта на изпарителя. Не ходете в BRC сервиза в гр. Пловдив на ул. "Цар Симеон" 66 в ЖК Тракия. Да ви разкажа на кратко. Изпърителя ми се намираше зад двигателя между него и купето над колекторите на топло и да не го духа пряко студения въздух. Оставих си колата за ремонт след като я оправиха отидох да си я взема и изобщо не отворих капака, тъй като тя работеше добре. След като се прибрах и отворих капака бях в шок. Изпарителя ми беше преместен отпред зад радиатора бяха пробили шината над радиатора и изкривили щеката за капака, за да може да набутат изпарителя там, без изобщо да съм искал от тях това, и без да ме попотат дали съм съгласен да ми го преместят там. Направо полудях преди като отворих капака изобща не се забелязваше изпарителя, а сега това е първото нещо което виждам след като отворя капака. Изкаран отпред да обира всичкия суден въздух прекарвани нови магистрали за вода и газ. Недоумях аз не съм искал и никой не ме е питал дали искам да ми местят изпарителя. Обадих се вдигнах сканадал като исках да ми бъде върнат отново изпаритерля на старото място. Казаха ми да си запазя отново час и да отида да ми го направят както искам. Но това ми коства време излизане от работа и средства до Пловдив тъй като не живея в града. След като ми дадоха час отидох в уречения час като изрично им казах, че искам да го върнат на старото място. Казаха ми, че не мога да остана да гледам, а ще ми се обадят като са готови. След като ми се обадиха отивам и отново греда пак го бяха преместили където те бяха решели, а не на старото му място. Беше по добре от първия път, но отново не беше върнат където му беше мястото. Повече нямах нерви да се разправям и махнах с ръка и тръгнах освен това за да ми е гадно ми бяха вдигнали температурата на, която колата обръща от бензин на газ, за да мога да се набутам и с повечко бензин. Крайно съм недоволен не ходете там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.