Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Агресия на пътя


rosensostov

Recommended Posts

Те затова в Русия карат така. Като си мислиш, че знаеш правилника и директно ти влиза и после плащай. Та си мисля, че и тук ако въведат бонус малуса ще стане същото. Едно е да те ударят и да си губиш времето за писане и огледи и накрая нищо за виновния, докато съвсем друго ще е, като му набият гражданската на 400% от номиналната заради катастрофа. Даже ми се иска да няма горен лимит за премията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, само че за съжаление Бонус малус в България ще бъде просто един Мики Маус. След като веднъж вече се опитаха да направят така, че една кола да върви с историята си, какво по-продуктивно очакваш?

Бонус Малус в България няма да се случи. Причината е, че застрахователите нямат интерес да се случи. А причината за това е, че автомобилите са с около 1 милион повече от шофьорите. За да има БМ, застраховката трябва да се прави на човек, а не на автомобил. Сиреч ще загубят около 1 милион ГО полици от раз. Познай дали са навити...

Иначе аз имам приятел в САЩ, който е трупър в Джорджиа. Доста "енфорсва" трафик там и казва, че на никой не му е приятно да му напишат фиш за 50-100-150 долара. Но на всички МНОГО им пука, че застраховката им ще се вдигне още след 2-3 месеца заради този фиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Росен отдавна е забравил за темата (същото се случи и във фолксваген форума).

п.п. на негово място бих купил нещо верижно - регистрира се в КТИ, няма данък, винетка също, добавя едни минимум 30 см към достойнството :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, joro_kem написа:

 (същото се случи и във фолксваген форума).

 

 

Там заключиха темата много преди да добави въпросните 30 санта ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 52 минути, Моджо написа:

75610824_1097200247143948_68000556462563

 

Хахаха... да не дава Господ да му се разтрепери ръката и внезапно да се скъси дистанцията преди да е използвал “дистанционното“... Вазелин ще трябва в големи количества, че много трудно май ще му влезе там, където си мисля аз... ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/mechka-napadna-lovec-v-kazanlashko.html

Този също е имал дистанционно (за глигани), ама нещо не го е използвал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Грозната истина за българските условия - има два варианта - или караш кола, която другите пазят, или такава от която СЕ пазят. Иначе казано или се мяташ на някоя скъпа лъскарка или караш някаква баракуда за 500 кинта. Всичко останало е компромис. 

Със сегашната ми кола си позволяват да ме засичат, да се опитват (само пробват) да ме избутват и т.н. ама тя е от компромисните. Преди имах едно Клио, дето нямаше права тенекия - видно беше, че няма за какво да му треперя - с него някак нямаха желание да се бутат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @Logrus " - ТИ си Късметлия. Аз, с "Octavia"-та, нямам Един Километър в Град София, без някой да се опита да ме удари а нямам здрав детайл. Не се пазят хич от мен. Много Зле става движението в Град София..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, вчера карах на сестра ми сузукито - суифт, доста приятна количка. Дори на зелен светофар ми отнеха предимството, видя ме, че минавам, тръгна пред мен на червено. На кръгово движение по същия начин. Всеки път, като се кача в някаква такава кола, си давам сметка как съм свикнал с черния джиБ, там се чувствам като Мойсей, всички ми правят път, пък аз дори не го искам. Дори и цвета е от значение, с на баща ми абсолютно същия джип, само че сив, разликата беше огромна. А с голфо как е, няма да приказвам... Странното е, че с дъртите Шкоди има някакво уважение, като че ли. С червената и лъскавата даже път ми правят, пускат ме навсякъде, като пусна мигач да се престроявам, веднага ми дават път. С бялата не чак толкова, но пак е много по-добре, отколкото със сузукито, да речем. И цялата тая история мен много ме ядосва. Аз лично изобщо не гледам кой каква кола кара около мен, пускам си ги всички, освен нахалните, дето се бутат и се правят на тарикати. Тях си ги "засичам", макар че в случая това "засичане" означава просто да си карам в платното или по пътя с предимство. 

 

Извън темата - сещам се за една история, преди повече от 10 години се случи. Карах тогава едно бмв - пета серия, голям бензинов двигател (без газ), лъскаво, с едни големи джанти, абе яката работа беше. Карам си из Пловдив, и някъде на булеварда пред панаира (за незапознатите - това е един от най-натоварените и задръстени булеварди в Пловдив, там се кара по 2-3 метра и пак спираш) се засичаме с един приятел. Той караше някакъв бял бус, с черни стъкла, и навсякъде надписи на Алфа СОТ. Не беше сотаджия, а просто шофьор. Бяхме се наредили в задръстването един до друг, и свалихме стъклата да си говорим. И така сме се заприказвали, че в един момент като погледнах - напред поне 100 метра колите се бяха изнесли, което означава, че сме си мохабетосвали 2-3 минути. Отзад зад нас - коли, докъдето стига погледа. Е как пък някой не свирна, не извика... не знам. Стана ми тъпо, разбира се, и веднага тръгнах, но това не променя фактите. Ако не бяхме с някакво лъскаво голямо бмв, и сотаджийски бус, сигурно щяха да ни избутат дори. Та за съжаление това ни е народопсихологията. А вътре в колите си бяхме двама хлапака, на по 1 шамар живот - това е доста преди да стана 100 кила. Като си с някаква по-така кола, и всеки те мисли за кой знае какво, и не смее да каже нищо, камо ли пък да те засече, да ти отнеме предимство... а реално  мутренските години останаха назад в миналото. 

 

И агресията също е свързана с това. Как така никой не ми скача да се бие, като съм с джипа, а като се кача на голфа всеки иска да ме шамари... не мога да се съглася, че е нормално. И в двете коли аз съм един и същи човек, та дали ще ме бият в тази или в онази кола... все тая. Ама за повечето хора има разлика, което е доста тъпо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е адаш. Вчера дърта s класа едвам не и взех вратите, идваше от паркинг вляво и удари спирачки и аз чукнах леко и в следващия момент продължи. Вече бях решил, че спира. Е не познах и втория път почти се изправих на спирачката и пак едвам влезе пред мене. Насвирих го хубаво.

Днес, като се прибирах, на празен булевард пред техникума Киров един нов Пасат едва не му свалих задната броня. Нито съм ускорявал, нито нещо, но въпреки това много грозно засичане при прибиране от негова страна. А и бях над ограничението. Добре, че беше зелено, иначе щях да сляза и да си поговоря с този.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.