Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 1.8T поставяне на 6-степенна скоростна кутия


1.8 т

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам въпрос, не зная дали му е тук мястото но... Мога ли да поставя на моят Шкодилак 6 степенна скоростна кутия от модел със съществуваща такава. Октавията ми е 2001 година 1.8 турбо 4х4.  Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сметни колко ще ти излезе купуването на комплект - полуоски , избирач , кутия и ще разбереш стрували си .. инак шестата скорост е благинка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi S3 има шест степенни кутии , Голф 4 също има 4х4 и 6 скорости .. в общи линии моя съвет е ако имаш възможност преди да се хвърлиш в тоз филм е да видиш как са монтирани т.е. дали ще ти се наложи да променяш захвата на кутията и ако захватите са еднакви , тогаз се филмирай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи колко караш на година. Разходите са ти около 700 лв., Икономията ти е около 0.5 л на 100 км. По-голяма скорост ти дава повече икономия, спрямо 5 степенната, но при тези глоби... Едно време и аз се бях навил, но не си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

От S3 не е вариант ако колата на колегата е само на предно. Донор е 1.9 тди на предно с 6-степенна кутия, но както вече казаха се взима стартер, полуоски, кутия и цялата работа е минимум 600лв.

Има фирма която прави от оригиналната 5-степенна кутия - 6-степенна такава, като монтажа на 6-тата предавка дори не изисква сваляне на кутията от колата.

Реално се маха най-горния капак, който е до шофьорската гума и на място се нарежда зъбното колело за 6-тата предавка, но цената беше 300-350 Евро ако помня правилно и е горе-долу същото.

Редактирано от ivogiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ivogiev Може ли телефон на такава фирма която прави такива ремонти с 6 та скорост?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.