Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Fabia 1.3i


Lills

Recommended Posts

Здравейте форумци,

 

Като една изключително неориентирана жена, търся мнение от разбиращите хора за следната обява, на която попаднах днес:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11570797590116301&slink=cqlhg3

 

Колата ми харесва, обаче нямам никой познат с Шкода, когото мога да поразпитам или да взема с мен на оглед. Освен това не успях да намеря този вид 1.3i никъде в спецификациите на Fabia 2 (може и да съм го проспала, не отричам). Та всякакви коментари ще са ми от полза.

 

Другата обява е тази, на която съм се спряла, но пак нищо не ми говори. Този двигател 1.2 ми се струва малък за комби (ама то това е чувството от типа "ГТП" - гледай към тавана и пиши)
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11570290853077771&slink=cqlhg3

 

Всички мнения са добре дошли и ви благодаря :)

 

Разбира се, ако темата не е по правилата, се извинявам предварително! 

 

 

 

Редактирано от Lills
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комбито повече ми харесва :) Може би бих заложил на него след оглед. Пък и има номера с които може да се закара до сервиз за преглед. В Трансексперт могат да в видят и да кажат к’во-що - определено ще са ти от помощ. 

Аз също не знам за 1.3...но си признавам - не съм запознат с Фабия и може да бъркам.
И не на последно място - “изключително неориентирана жено!” - щом гледаш “ръчка”, а не автомат - не бих казал, че си изключително неориентирана, хахаха!

Успех в избора и да се похвалиш!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигател на Фабия 1.3 никога не е слаган . Поради липса на снимки на мотора , мога само да предполагам 1.2 МРI ли е или 1.4 MPI .. ако е 1.4 е по-добре , но трябва да се види на място .

Втората обява е с по-новия двигател с директно впръскване , който мисля е от първата генерация с верига. Въобще не е слаб и е доста икономичен , но има специфики в подръжката (ако е от тези с верига).

В общи линии и на мен комбито ми харесва повече.

Успех в избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.3 двигател няма. Което веднага значи, че това са хора изобщо незнаещи какво продават което е несериозно. Втората обява изглежда добре. Двигателя 1.2 tsi върви достатъчно добре за това купе. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке Lills, здравей и добре дошла във форума. Риторичен въпрос - би ли си купила нещо, което ти продават за хладилник, а то всъщност е готварска печка? Това е първата обява. Всяко отделено време за нея, надвишаващо 5 секунди (колкото да видиш, че това е Фабия 2 и са написали двигател 1.3 какъвто изобщо в гамата на марката НЯМА от Фелиция насам) е безвъзвратно пропиляно. Хора, които не знаят какво продават, са или безкрайно загубени и глупави, или страхотни мошеници - и в двата случая ще си спестиш много главоболия, ако седиш далече от такива.

 

Комбито изглежда много стегнато и запазено и с прилично (за Фабия) количество екстри - парктроник, подлакътник, темпомат, макси-дот дисплей... Но и тук има несъответствие - 1.2 TSI двигателите са 86к.с. и 105 к.с, само 1.6 TDI двигателят има 90 к.с. Само че аз, за разлика от колегата по-горе, не мисля, че на комбито 86 коня ще му стигнат - особено с пълен багажник и климатик през лятото. Моят съвет е, ако търсиш Фабия от това поколение, да се насочиш към 1.2 TSI, но по-мощният (105 к.с.) двигател - това вече ще върви съвсем прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак двигател 1.2 tsi 90коня има на фабия 3. Въпроса е дали.е слаган на фабия 2 в края, или е решка на продавача. Дори и да е 86 коня това лесно ще се види в талона. Да не забравяме, че двигателя все пак е турбо и според мен 160Nm налични в диапазона от 1400 до 3500 об/мин.  са напълно.прилични за тази кола. Поне моето впечатление от него са такива, макар и да съм карал само хечбек. По притеснителнато е, че до колкото си спомням тези двигатели разтягаха и късаха вериги доста често.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! 

 

Страшно много ви благодаря за насоките и отговорите. :) :) :) 

Днес се обадих и инфото е следното:

- по първата обява - да, не е 1.3. Още като подхванах темата и човекът ми каза, че е 1.4 двигател;

- втората обява - мъжът не знаеше дали е 90 к.с., цитирам "там някъде - то 85-90к.с. все тая" и си я нахвали много. Двигателят е с верига, която е сменена уж на 149 хиляди км.

 

Та, това е - сега ще звънна на посочения сервиз по-горе Трансексперт да запиша час за колите и да видим как ще го бъде. А и ще има тест драйв, ако разбира се не ги продадат докато се обадя. Ама аз му казах на първия човек, че ако я изпусна значи не е била моята кола и зор и драма аз нямам. :D 

 

Пак ще пиша. А ако някой се сети още нещо - добре дошъл е да коментира. :)

Успешна седмица!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих гледал първо комбито. Повече глезотийки има, а аз предпочитам да има :)

Успех и чакаме снимки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.