Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен шум от резервоара на нова Октавия


Николина

Recommended Posts

Здравейте, преди 2 седмици купих чисто нова Октавия, 2019 година, 150 коня, дизел, TDI, с 6 скорости, ръчна. Когато дойде време да налея дизел при шофиране се чува шум от резервоара, т.е. самото гориво как се кламбучка (не знам каква дума да използвам) и това е при всеки завой, спиране, тръгване.
Казах в сервиза, казаха, че преградните стени били по-тънки???? Но това няма как да е възможно на скъп, нов автомобил да се чува. Така не може да се кара.

 

Моля за съвет какво да правя и има ли начин да се оправи това чудо!

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да налепиш изолация за обезшумяване... Има мисля теми за обезшумяването на купето като цяло. Не е готино, но явно т’ва е положението с тези Октавии. Между другото - до сега не съм чул някой да се оплаква от подобно кламбучкане. Комби ли е колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че тази ситуация няма оправяне по технически път. Подобен шум съм чувал да има и в опел и в тойота (личен опит) и в други марки.

Доколкото съм информиран, преградите които предотвратяват кламбучкането на течността са премахнати с цел да не спукат резервоара по време на катастрофа.

Не е светско решение но все пак (аз така се настроих); Засекох по кое ниво на гориво изниква звука и се стремя да не пълня около това ниво.

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

благодаря за отговорите. Ходих до шкода, точно това ми обясниха и на мен, че са по-тънки стените, че било нещо като пропуск и че 2% като мен мрънкали, а другите свиквали,

 

Аз мога да сложа обезшумители, но все пак автомобила е нов и е в гаранция. Освен да кажа, че искам някакво решение, да я върна или не знам и аз, но на задна седалка се чува супер силно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно кардинално решение , но не знам до колко е приемливо - резервоарите на състезателните автомобили са пълни със специална пяна , която не позволява горивото да се плиска .. остава само да намериш от къде може да се купи.

Ей за ТОВА иде реч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата прекара 3 дни при тях и ми се обадиха да си я взема, не са я дале и отваряли, било нормален шум, щял да отшуми!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.