Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Силно тракане при потегляне


Steven K

Recommended Posts

Здравейте, получи ми се някакъв проблем при потегляне. При тръгване с малко подаване на газ се чува едно тракане. Същото е и при преминаване на 2-ра когато оборотите са по-ниски. На 3-та, 4-та и 5-та не се усеща проблем. Ако тръгна с повече газ и плавно отпусна съединителя тракането го няма. Какво според вас може да бъде? Предварително благодаря за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на каре на полуоска ми прилича ,а може и маховика да си заминава,макар ,че той притраква на тихи обороти след студен старт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма тракане на празен ход. А звукът наистина прилича на каре - случвало ми се с друга кола, но тогава го издаваше при завой, а сега е при тръгване. Да поясня че колата е на 96 000 км. ако това има значение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко развитие по въпроса. Забелязах, че тракането се случва само когато двигателя е на около 1000 оборота. Под и над няма тракане. Дюза?    

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с дюзите вече трябва да го гледаш с кабела и компа,макар ,че и там не си на 100% сигурен,но все пак може да сравниш "injection quantity deviation" на 4-те при студен двигател(първо палене) и при 80 градуса загрят антифриз как са.Ако са повече от 1 на всеки цилиндър ,са започнали да са тръгнали/тръгнала.Но все пак си мисля ,че е каре при теб.

Редактирано от zar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с температурата забелязах, че тракането се появава след като загрее двигателя. При студен всичко е наред. Да... Ще я карам накъде да я видят и като има резултат ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Моята също трака,тракането ми идва от вибраций във филтърната кутия,но аз го знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ходих при Pepino и той я свърза на компютър и я гледа в движение. Според него е нещо по дюзите, ама не в конкретна дюза. Препоръча да пробвам друго гориво. За съжаление след смяна на гориво от почти всички бензиностанации проблема си остана... Даже слагам и BDC. И така си я карам просто на първа и втора минавам бързо над 1000 оборота - спрях да се вживявам... И вече почти 2 години няма промяна - нито към добро, нито към лошо. Ако все пак ти откриеш нещо друго пиши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.