Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Откраднаха ми номерата


Logrus

Recommended Posts

Привет колеги.
Така се случи, че на една от колите ми й откраднаха регистрационните табели. Интересното е, че намерих чужда табела хвърлена в колата (като бонус са ми отключили колата, но не са взели нищо).
Та каква е процедурата - колата ще се сваля от регистрация, така че не ми трябват нови номера. Мога ли да я дерегистрирам в КАТ, без да връщам номерата, респективно без да ми друснат глоба?
И какво да правя с чуждият номер?
Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш , но трябва да има преписка срещу неизвестен извършител . Първо подаваш жалба в полицията и после в КАТ я сваляш от отчет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъпка 1 - Дежурната на РУП където се е случило.
Стъпка 2 - С бележката от РУП (която може да не ти връчат на момента) и "бонус" номера - КАТ.

 

Не знам дали не е добра идея да се обадиш на 112 и да "разкажеш" за случая. За да има следа, че си подал някакъв сигнал. Номерата ти най-вероятно са откраднати за зареждане без плащане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама обаждането се случва веднага, когато откриеш, че липсват, защото доста неща могат да се случат много бързо. От зареждане на някой “камион“ с 200 литра гориво /палят и си отиват/ до обир с твоите номера на камерите, дори и всякакъв вид дребни и едри кражби...

 

На един бивш съсед му откраднаха номерата пред блока и полицаите му бяха казали за схемите. 

 

Обаждаш се на 112, да дойдат полицаите (така направи съседът), писаха, дадоха му бележка, ходи да се разправя и му дадоха СЪВСЕМ НОВИ номера. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се.

Нещата се наредиха сравнително бързо. В 9-то РПУ (защото колата е в техния район по време на кражбата) ми издадоха протокол за откраднатите табели, с който още същият ден отидох в КАТ и дерегистрирах автомобила. 

Но номерата са обявени за издирване - СА6515РН, така че ако някой ги забележи може да сигнализира в полицията.

Чуждата табела предадох също в 9-то, като попълних обяснителна записка и подписах протокол за предаване.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Интересно развитие по случая - от МВР ми звъннаха днес, за да ме уведомят, че една от откраднатите и отписани мои табели е открита в конфискуван автомобил. Нямам идея защо ме държат в течение след като реално вече нямам нищо общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Logrus написа:

Интересно развитие по случая - от МВР ми звъннаха днес, за да ме уведомят, че една от откраднатите и отписани мои табели е открита в конфискуван автомобил. Нямам идея защо ме държат в течение след като реално вече нямам нищо общо.

 

Нямат си работа. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Logrus написа:

Интересно развитие по случая - от МВР ми звъннаха днес, за да ме уведомят, че една от откраднатите и отписани мои табели е открита в конфискуван автомобил. Нямам идея защо ме държат в течение след като реално вече нямам нищо общо.

@Бореда ме поправи, но ти все още си страна в случая. И по-добре да те държат "на течение", отколкото да получиш призовка за бягство от пътен патрул .... както ми се случи на мен със "зелен" (моя е червен) спортен (моя е турер) мотор в Перник (където не съм стъпвал с мотор) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номерата са собственост на МВР и след като са обявени за откраднати ми се струва,че изобщо не е страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, може и да си прав. Много ми е мътно, защото и преди да са откраднати номерата, те пак са на МВР/КАТ, ама индентифицират собственост ... 

Хубаво е компетентните органи ( :D ) да се изкажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, PRR написа:

@Бореда ме поправи, но ти все още си страна в случая. И по-добре да те държат "на течение", отколкото да получиш призовка за бягство от пътен патрул .... както ми се случи на мен със "зелен" (моя е червен) спортен (моя е турер) мотор в Перник (където не съм стъпвал с мотор) ...

 

Неведоми са пътищата..., милиционерски ?

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.