Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

1.4 mpi нагар на свещи


ikobek

Recommended Posts

Здравейте колеги! След проверка на свещи, установих, че свещта на втори цилиндър е с доста нагар. Другите три са идеални с цвят бял-сив. Свещите ги смених преди 18х.км. Преди 8х.км почистих го, защото пак беше по същия начин. Сега пак така с нагар. До сега не е прекъсвала. Нямам загуба на мощност, а разхода на масло е 800ml за 10х.км, което мисля, че е нормално за двигател 1.4 mpi. Код на мотора AZE. Нямам висок разход на гориво. Колата е само на бензин и никога не е слаган газ. Напоследък започна да мирише повече на бензин само. Някакви идеи от къде може да е? Прикачвам и снимка. Благодаря ви предварително 

IMG_20190930_100809.jpg

Редактирано от ikobek
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този тип нагар е от масло в цилиндъра. /Прочетох внимателно поста/ Най-вероятно - маслен сегмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 Vолтовите мотори си страдат от гумички на клапаните .. не знам как е картерната вентилация , но на шкодовия (8 клапановия) направо можеше да пълни колектора с масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, The Best Forman написа:

16 Vолтовите мотори си страдат от гумички на клапаните .. не знам как е картерната вентилация , но на шкодовия (8 клапановия) направо можеше да пълни колектора с масло.

Изобщо не си помислих за картерната вентилация. Около маркуча и от двете страни е омаслено иначе. Ще проверя как е отвътре също така и дросела. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво общо има картерната вентилация с масло в цилиндъра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая може и да няма , но на моита старата пълнеше колектора и засмукваше по малко точно от втори и трети цилиндър .. тук аз бих заложил на разложени гумички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.