Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ за избор на джанти за Фелиция


sunny_rose

Recommended Posts

Здравейте,

 

От няколко дни чета за джанти, гуми и размери, но крайният резултат е, че се чувствам още по-объркана и за това се обръщам за малко помощ тук. Тъй като в другия раздел обсъждат много по-големи цолажи, пускам темата тук.

Тази година Фелицията ми навърши пълнолетие и джантите са в доста окаян вид. Искам да й взема нови, но имам комплект летни и зимни гуми, които не са за изхвърляне и съответно трябва новите джанти да са съвместими с вече наличните гуми. Зимните ми гуми са с размер 165/70 R13,  а летните са 175/70 R13.

На оригиналните джанти пише 4 1/2J 13H ET38.

Харесах си едни алуминиеви, с показания 5 1/2J 13H2 ET39, както и едни стоманени 5 1/2J 13 ET49.

Подходящи ли са за Фелицията или ще опират някъде?

 

Благодаря на отзовалите се! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При алуминиевите джанти е малко на налучкване - не всяка джанта пасва на всяка кола .. най-добре да се сложат две джанти от една страна и да се види как седи джантата на колата.

Колкото до ЕТ -о джантите с 39 ще станат , но тези с 49 са под въпрос . Специално за металните аз бих те посъветвал да дадеш оригиналните на пясъкоструй и прахово боядисване и ще станат като нови .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. Ще мина да огледам следващите дни алуминиевите и се надявам да паснат.

Ако ги взема, ще кача снимки :)

 

А стоманените ми са с изкривявания и четирите, ще ми излезе солено да ги изправя и пребоядисам. За това си мислех за нови.

Редактирано от sunny_rose
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като знам какви пари искат за нови метални джанти (от60 до 90 лв.) не съм убеден , че е удачно.

Лично аз бих потърсил джанти от Поло , Голф1 , 2 и 3 пасват идеално по всички параметри .. даже на Голф3 шарката е същата като на Фелиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.