Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аларма / централно заключване Фабия 2


oci

Recommended Posts

Здравейте, колата е Фабия 2 1.9, 2007 г.

Закупена е от Еуратек, които са монтирали нещо като оригинална аларма, предполагам знаете за каква аларма говоря. Ключовете нямат интегриран нито, пускането на режим охрана и заключването става от едно копче на дистанционното. Пълна тъпотия, ако питате мен с едно копче да се отключва и заключва кола, но както и да е. Та на скоро спря да работи, колата остана в режим охрана и натискайки копчето не изключваше алармата. Откачих акомулатора и демонтирах алармата. Намира се точно под дясната чистачка, сваля се посредством развиване на една гайчица. Иначе е направена добре, защитени с аот влага конекторите, както и платката на алармата. Дистанционните работят, видях ги на спектроанализатор че излъчват импулси. Разглобих алармата, платката изглежда перфектно.

 

Сега на въпроса: на някой намира ли му се една такава платка да я купя? 

 

Друг въпрос: ако си купя китайска аларма за 30 лв, как да в свържа. Много ми се иска да използвам буквата на "оригиналната" аларма, но ми трябва помощ - кой кабел как се свързва, или по-точно какво прави.

 

Трети въпрос: ако не се справя по горните два начина, ето какво ми предлагат - само централно заключване (което е най-важната функция за мен) - 60лв, аларма да прави всичко 130 (китайска предполагам л и 140 (българска). Ако може някой да сподели опит с майстори или сервизи. Живея в Младост, гр. София.

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, снимайте дистанционното на алармата (чудна работа с един бутон...). По тези обяснения със сигурност не сте с оригинална аларма, както го наричате :) Това под чистачката, не е ли самия говорител на алармата? Автърмаркет алармата, по-скоро модула/управлението би трябвало да са го позиционирали над стиропорената кора (черна, не много голяма кутийка с кабели), която е под най-долната жабка пред пазажерското място.

Аз лично съм с друг вид афтърмаркет аларма, която пак е монтирана в ЕТ, преди закупуването. Самата аларма е Vega (някаква италианска), но изглежда Вие не сте с нея, за това покажете снимка на дистанционното. След дълго проучване моята аларма изглежда има доста неща, но стигнах до заключение, че не е вързана както трябва още в Шкода... Нито мигачи светят, нито нищо. Може вашата също да има разни режими, но да не е свързана също както трябва. Според мен, ако отидете при алармаджия, най-вероятно ще Ви предложи да сложи изцяло нова аларма, няма да му се занимава с тази.

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това под чистачките е сирената и платката в едно. Мисля че е Вега, защото на места има символите VA и някъде ми се мерна че е произведена в. Испания, Вега си е типично испанско име :) (съдейки по Street Fighter). Мисля утре да се свържа с Импас56, които са монтирали тези аларми в Еуратек, през далечната 2007 г. Прилагам снимка на дистанционното, за да ги разпитам в куплунга кой кабел за какво е, което ще направи монтажа на друга аларма изключително лесно.

IMG_20190919_205729.jpg

IMG_20190919_205712.jpg

Редактирано от oci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, да точно с Вега си, модела трябва да е KMR-101 и да испанска беше, моя грешка. Имаш и кутийка в купето както споменах. Не си губи времето с Импас, опитвал съм нищо не се получи :) Свързвах се с производителя по мейли и т.н. Това е всичко което успях да събера за алармата, има няколко схеми и упътвания.

Надявам се да ти бъде полезно: https://www.dropbox.com/sh/ecavdnt45l0hm48/AACwcbzv0mvI3ibPa-1_cAWUa?dl=0 

Сподели, ако успееш да я смениш лесно или пък ако някой успее да навърже екстрите хаха 

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря. Ще разгледам, но се съмнявам че ще успея. Моята идея е или да купя платката от някого и да я сменя, или да купя кЕтайска аларма за 15 лв и да навържа проводниците. За целта трябва да знам на клемите на Децата на какво прави.  Ще разгледам събраните документи. Благодаря отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми със схемите е някой алармаджия/електричар да може да ти свърши работа (да ги разчете и да му е по-лесно), ако ти не си подготвен (както бях и аз). Благодарение на тези схеми един много ГОТИН колега от форума преди години успя да ми върже централното с алармата. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Сега дори си мисля че ще съм доволен само на централното заключване ако някой подскаже къде се свързват проводниците.

 

Тази въпросна кутия, част от алармената система Вега, къде да в намеря, да я разглобя и огледам платката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В схемите всичко има отностно кабелите, не помня как бяха при мен (имам спомен за някакви лилави кабели, но не знам). За кутийката и за нея ти писах над стиропорената кора, пред пасажерското място, под жабката... Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, не съм разбрал за кутийката. А за кабелите за централното - гледам филмчета из ю тюб че в шофьорската врата режат, слагат ... ама кой кабел точно не е ясно.

 

Един разбирач ми каза за 60 лв може да ми сложи само управление на централното, което ми звучи ОК, на мен дори не ми е за парите, просто бих си го направил сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се китайски централни в комплекта е включен и сгъваеми два ключа, който могат да се обучат и нарежат ако искаш. Ако си от София ще ти пиша къде ги има. Цена на е 25-30 лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.10.2019 г. at 17:50, oci написа:

Благодаря, не съм разбрал за кутийката. А за кабелите за централното - гледам филмчета из ю тюб че в шофьорската врата режат, слагат ... ама кой кабел точно не е ясно.

 

Един разбирач ми каза за 60 лв може да ми сложи само управление на централното, което ми звучи ОК, на мен дори не ми е за парите, просто бих си го направил сам.

Имам една китайска , работеща , има схема за свързване , имаше и някакво обяснение  за начин на работа, но утре мога да погледна как беше . 

Ако си от София  е по- лесно да  я имаш. Утре ще проверя и ще пиша, аз я свалих от моята кола преди две години, когато  я купих и си монтирах такава, която ми харесва на мен и ползвам от години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

За съжаление и аз съм с подобен проблем при мен пък дистанционното се съсипа и много ми трябва такова дайте съвети?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста зле стават материалите на дистанционните след време. Аз извадих късмет и си бях купил от олх едно чисто ново за 5лв. Огледайте там, може да изкочи някое, друг вариант е да проверите при някой алармаджия. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, има читави аларми за сносни парици (оставям на страна яките!)! Аз ако съм на Вас - сменям директно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

и моята Vega се скапа.Обмислям вариянти с нова аларма,но каква?Искам да си направя и сгъваеми ключове.Дайте съвет за всичко това.Може ли да се сложи оригинална аларма с ключове с дистанционно и да се обучат ключовете или да им се сложат старите транспондери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко може, но си е занимавка и разправия. О2 фейса гледам на картинката - не е ли със сгъваем ключ? Там имаше проблеми с фабричните аларми, та може би е по-добре, че нямаш. Афтърмаркет аларми - колкото щеш. Пандора са голяма глезотия - ама на съответната цена! Вайпър е доста по-надолу като цена и възможности, но имат доста модели с прилични функции също. Вероятно има и още, но поне аз бих ти препоръчал една от тези ако решиш да похарчиш някой лев. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става въпрос за фабията на жената.Моята Октавия от снимката е с оригинална аларма и сгъваем ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.