Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Включен халдекс -4х4


vladkant

Recommended Posts

Здравейте, миналата година преди зимата си взех 4 броя нови зимни гуми. За съжаление едната днес я резнах за трети път, най лошото беше че трябваше да я търкалям на капла докато намеря място къде да я сменя.

След смяната с резервната, която по принцип е същият размер 205/55/16 но е на железна джанта а не лЕтна, т днес с тази гума непрекъснато е включено 4х4.....

Кое ще е по добре, да си купя две нови гуми или само една от съащата марка и модел ще свърши работа?

Благодарско предварително за мненията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До " @vladkant " - Как разбра, че е "4х4"-то ТИ е постоянно включено? Или по-точно, как се изключва ако приемем, че си с еднакви гуми? Ако намериш същата гума като марка и модел, не би трябвало да има никакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един бучащ шум, по начина по който взима завоите, по начина по който потегля.

А дали се включва от това че джантата е железна а не алуминиева?

Резервната гума е същият размер, но е чисто нова, още е с боята по грайфера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е от стоманената джанта, влиза по навътре спрямо другите и май от там включва четворката.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налагало ми се е да карам с резервна гума 16"-ка  около 200км  ,при положение ,че останалите 3 са 17"ки ,но такъв феномен не ми се е случвал.Само бучащия шум ли ти е критерия,че е включено двойното?Защото  ако е постоянно включено може да имаш и някакъв друг проблем с него.

Редактирано от zar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, zar написа:

Само бучащия шум ли ти е критерия,

Не, не само той ми е критерия. Не превърта гуми когато тръгва, завоите ги взима по различно, самото ускорение е различно....по коренно различен начин се държи.

Вчера я оправих гумата и шумът изчезна и почна да се държи като с предно предаване.

Но според мен е от железната джанта, тя влиза с малко по навътре в калника отколкото летите джанти- те са наравно с калниците.....

Не се усетих да я снимам със железна и с алуминката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно "Халдекс 2"се държи по-различно от 4-то поколение,щом и превърта гуми при тръгване та за това ми стана интересно :)Защото при 4-ката например ,ако започне да превърта гуми при тръгване,значи не сработва 4х4 - то(в случай на 4 еднакви гуми).А ако си тръгне да ускорява ,без да върти гуми ,всичко му е ОК.Но пак уточнявам ,че това ,което пиша е за 4-то поколение.Може би при 2 първо превърта и после сработва задната ос.Не съм карал 01 4х4 и не знам ,как точно реагира халдекса й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
На 20.09.2019 г. at 19:40, vladkant написа:

Но според мен е от железната джанта, тя влиза с малко по навътре в калника отколкото летите джанти- те са наравно с калниците.....

Нямам разумно обяснение как системата Хладекс разбира колко навътре ти е джантата/гумата. Подскажи ми ако имаш обяснение или насока за размисъл .

Моята е 4х4 на октавия 2. незнам кой халдекс е 2 или 4, но много трудно мога да превъртя гумите, че чак да го усетя. На сняг и лед ок, но дори и в пясък 4х4 се включва мигновенно и нямам усещане за превъртане на гуми. 
Поздрави

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.