Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скоростна Кутия за Fabia 1


Georgi. N

Recommended Posts

Здравейте Колеги! От близо 1г съм притежател на Фабия 1, 1.9/101к.с(ATD). Преди 3месеца сменях съединител, тъй като беше тръгнал още когато я купих. Като я купих 1ва скорост влизаше доста трудно понякога, предположих,че всичко е заради съединителя. След смяната му, обаче продължи да прави проблем, но също така започна и на 3та скорост да прави проблем, когато е в оборот. Появи се и виене на лагер от кутията. Питането ми е следното съвместими ли са кутиите между моторите 1.9/101к.с(ATD) и 1.9/101к.с(AXR). Ще съм Ви адски благодарен ако някой от Вас е запознат. Благодаря Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , пробвай да смениш маслото и ако изчезне виенето , втората стъпка е настройка и смазване на жилата.

Имах със старата Фабия подобен проблем и се оказа , че в кутията имаше под литър масло , сложих GM масло за ръчни скорости и нещата се оправиха . Кутията събира 2 литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега! Може би ще сменя майстора който ми смени съединителя, увери ме ,че е сменил маслото.  Ще минем през този вариант, ако не се оправят, ще вземаме други мерки. Благодарско за съвета :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, felicialx написа:

Хубаво масло и хубава добавка в него колега и така на всеки 60000км. Успех!

60 000км, не е ли прекалено малко като пробег? Като се има предвид, че даже не го смятат за нужно да се сменя от Шкода :D Аз моето го смених на 120 000км с ангренажа и мисля, при следваща смяна пак да стане така. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами зависи от гледната точка. Аз моята фабия я имам от нова, не е карана много защото не е единствена кола. Ангренажа го смених на 91000 на деветата година не заради километрите, а заради годините.  Някъде там, малко пряди ангренажа да речем на 85000 смених и маслото на скоростите и след смяната усетих разлика. Тоест маслото вече си е било влошено. Разликата не беше огромна, защото колата е с ясен пробег, но осезаемото беше, че при движение с ниска скорост първа започна да влиза като в масло, а преди смяната искаше леко усилие. Като цяло всички скорости влизат с един пръст. Освен фабиата имах и фелиция, на нея  направих първа смяна на маслото в скоростите точно на 60000км. Разликата отново беше осезаема. Освен на първа, при фелицията се подобри и задна. Преди смяната след движение напред и спиране трябваше да изчакам 2 секунди поне за да включа задна без да прехърка. Сляд смяната директно включвах и изобщо не издаваше звук. Тоест тези приказки за вечно масло в скоростите което не се сменя имат за цел по някое време да се смени направо скоростната кутия вместо маслото. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да съгласен с приказките за вечното масло. И моята от 13км е при мен, явно наистина зависи от експлатацията на втомобила. Лично аз почти не усетих промяна след смяната на маслото в скоростите, може би съвсем лекичко по-мазно влизаха, а може и да е самовнушение.  Мисля че около 5-тата година ги смених ангренажа и маслото аз.

Може би е малко ОФФ-топик, но съм се замислял, при смяната на маслото на скоростите, ако примерно сипеш повече и потече излишното, има ли шанс да попадне при съединителя и от там и ако не се изчисти да се влоши работата му, примерно приплъзваници и някакви такива признаци?

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има Мони , особено ако е свършил семеринга на опашката .

И да не е офф - спомням си преди много години търсихме с един колега някакъв чарк от комплекта на трета или четвърта скорост на Фабия СДИ , но честно казано нямам никакъв спомен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.