Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

фелиция 1,3 mpi комби


BOTZKO6

Recommended Posts

здравейте, това е моята фелицияIMG_20190908_173824.jpg.fc508e90c8f9aa60cf7865bc20d8c6e7.jpg

искам да сваля предния ляв калник, за да го изправя.

Проблемът е там, че е капсолован и питам за съвет как да го сваля.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има точкови заварки по болтовете и не съм наясно как се сваля.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За капсуловян - не е (поне заводски) , но е лепен със силикон и дори да развиеш болтовете ще трябва да срежеш внимателно силикона.

Защо не отидеш на оглед при някой , който се занимава с PDR ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря. най-вероятния изход ще е да отида на майстор, но все пак реших да попитам и тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте!

Някой има ли сканирана книгата "Аз ремонтирам ШКОДА Фелиция" и може ли да ми я прати?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам две  книги  за продажба  -едната българска- зелена ,голям формат, не си спомням името на автора, другата  е на Цедрих, сканирана . 

Ако те интересува , пиши  ми съобщение .

 

Редактирано от shotik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, BOTZKO6 написа:

Здравейте!

Някой има ли сканирана книгата "Аз ремонтирам ШКОДА Фелиция" и може ли да ми я прати?

Благодаря предварително!

Имал ЛС от вчера ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ще си позволя да се изкажа за калника.

Не е капсолован, шайбите под болтовете са капсоловани за калника (имат точкова заварка), болтовете спокойно се развиват, но големия проблем е силикона в частта на калника, където се захваща с подкалника, към колонката на вратата.

Вероятността да става за употреба този калник, след демонтаж, дори от майстор, клони към нула!!!

Калниците които има нови на пазара, са от скапана тънка турска ламарина, избивани в не много точна щанца и с абсолютно никаква обработка.

Вероятността да изгние след половин година е почти 100%.

 

Евгени е напълно прав, че най доброто което можеш да направиш е PDRа. 

Моя съвет е калника да се изправи на място, колата ти е много хубава, добре гледана и заслужава внимание.

 

Казвам всичко това, от известен опит, който имам с модела и с огромна радост, че такъв екземпляр е в редиците на клуба!

Надявам се да го видя на живо на някоя от следващите сбирки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, malkiq написа:

Ще си позволя да се изкажа за калника.

Не е капсолован, шайбите под болтовете са капсоловани за калника (имат точкова заварка), болтовете спокойно се развиват, но големия проблем е силикона в частта на калника, където се захваща с подкалника, към колонката на вратата.

Вероятността да става за употреба този калник, след демонтаж, дори от майстор, клони към нула!!!

Калниците които има нови на пазара, са от скапана тънка турска ламарина, избивани в не много точна щанца и с абсолютно никаква обработка.

Вероятността да изгние след половин година е почти 100%.

 

Евгени е напълно прав, че най доброто което можеш да направиш е PDRа. 

Моя съвет е калника да се изправи на място, колата ти е много хубава, добре гледана и заслужава внимание.

 

Казвам всичко това, от известен опит, който имам с модела и с огромна радост, че такъв екземпляр е в редиците на клуба!

Надявам се да го видя на живо на някоя от следващите сбирки. 

С риск да те разочаровам искам да ти кажа, че снимката е превена, за да се скрият дефектите по предницата.

Все пак благодаря за отзива!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита Нова година!

Предстои ми смяна на съединител и имам въпрос относно размера.

Има ли разлика между 1.6 и 1.3мпи?

Понеже искам да си взема втора употреба на 1000 километра от 1.6.

Редактирано от BOTZKO6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.