Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Могат ли да се сложат гуми 215/65/15 на О2 FL ?


Steven K

Recommended Posts

Здравейте, тъй като колата ми се струва доста ниска - трудно се катеря по тротоара пред блока искам да я повдигна малко. Понеже наближава зимата и ще купувам гуми се замислих да я повдигна. Оригиналните са 195/65/15. Първо загледах гуми 195/70/15, които биха я повдигнали с 1 см., но се оказа че тези гуми са за бусове. Сега се чудя за 215/65/15, които ще я повдигнат с 13 мм. но ще има и разширение с по 1 см. на страна. Предполагам, че от производителя е предвидено монтаж на вериги  (каквито аз няма да ползвам), за които трябва да е предвидено някакво допълнително разстояние. Та се чудя дали при такова увеличение на гумата ще опре някъде и дали би имало някакви недостатъци. Моля ако някой е монтирал такива гуми на оригиналните 15-ски джанти да сподели. Предварително благодаря за отговорите.

Редактирано от Steven K
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и направи ли калкулация, колко повече ще струват такива гуми спрямо стандартния размер? Подозирам, че между 150 и 200 лв. повече. Освен това ще влошиш много динамиката и спирането на колата с тези доста по-тежки гуми, дори и да не закача никъде. Ако искаш мога да ти дам вин на кола с пакет лоши пътища и по него да поръчаш пружини от Еуратек. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според Еуратек при слагане на по-високи пружини трябвало да се сменят и амортисьорите - което си става сериозна сума. А между другото с колко се вдига колата с тези пружини?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих сложил такъв размер гуми. Ще вдигнат колата, ще спънат динамиката, от там ще се качи разходът на гориво и накрая показанията на скоростомера няма да са верни.

Ако наистина е наложително колата да се катери по тротоара пред блока, може да се помисли за рампа, която да намали наклона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по принцип не съм състезател и динамиката няма да ми е проблем. Колата се кара през зимата основно в София и разхода ще зависи повече от  задръстванията. А скоростомера ми е най-малкия проблем. Така че остава да го обмисля...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.