Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Formula 1


Izolini

Recommended Posts

Тази година Евгени не е отворил тема за Формула 1. И го разбирам. Опитват се да превърнат и този спорт в балет. Тоя черно-бал флаг беше абсолютна простотия! И всички виртуални коли за сигурност също!

И напъна да има цветнокож/брикет с повече титли от гадния европейски шваба е повече от очевиден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както загина Сена, не гледам Формула 1. Той ми беше идола и така и никой не успя да го замести.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от години гледам спорадично по някое състезание колкото да видя , че продължава да е тъпня ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните две години не е чак толкова голяма тъпня, само дето Хамилтън продължава да трупа титли. А пък всички мерки за сигурност са напълно разбираеми след смъртта на момчето миналата седмица на Спа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако последните два сезона казваш , че са интересни , значи никога не си гледал състезания преди 2000 год.

Както и друг път съм казвал , че това сега е зле режисиран цирк , а пилотите добре платени панаирджииски мечки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евгени не е отворил, ама аз отворих :D

 

@The Best Forman, съгласен съм, че преди 2000та нещата бяха "по-истински", но тогава и много по-малко зависеше от колата. В "новата" история колата е 90%, а пилота 10%. В "старата" школа нещата бяха 10% към 90% ...

 

@Izolini, не успях да гледам състезанието, но последните години сигурността е абсолютен приоритет и никой не смее да рискува дори с малко. Помня състезание в които водата течеше като река през пистата, но караха... Сега това не може да се случи. Валне малко и кола на сигурността. От една страна това е добре, от друга е ... 

 

Относно последните състезания. Изключително разочароващ Фетел, брутален ЛеКлер, постоянен Хамилтън и пълна дупка Ботас. Шампионата е решен, но поне има надежда за няколко по-интересни състезания до края...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, The Best Forman написа:

Ако последните два сезона казваш , че са интересни , значи никога не си гледал състезания преди 2000 год.

Както и друг път съм казвал , че това сега е зле режисиран цирк , а пилотите добре платени панаирджииски мечки ;)

По-интересни от предишните 4 имах предвид. И да, гледал съм Ф1 и преди 2000 год. Че има цирк има, но не е и чак толкова лошо положението, защото нека не забравяме и че в златните години на формулата не рядко лидерите завършваха на половин минута един от друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ферари имат лидер, просто трябва да се отърват от немското мрънкало и ще тръгнат напред,  колкото до моите любимци. почвам да  разбирам как се чувстват феновете на Уилямс :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последният сезон, който гледах беше титлата на Кими Райконен.

 

Кларксън го е обяснил прилично - 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под прилично, явно нямаш предвид "възпитано" ???

И естествено е краен, защото връщането на Фетел вчера си беше за наказание от всякъде! Но при ситуацията "мосю" (не мога да се сдържа ?) Льоклер - Хамилтън абсолютно се изплюха на правилото, че имаш право на 1 промяна на треакторията в зоната за спиране (той точно толкова направи, просто си спази идеалната треактория) и че задната кола пази предната (Хамилтън определено в момента на "сбутването" вече беше задната кола)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Мерцедес подариха поне второ и трето място с "уникална" стратегия. Фетел кара без грешка и се възползва максимално от подаръка от бокса. Съответно жалко за Леклер. 

 

А тая писта определено не ме кефи. Въпреки, че има изпреварвания е от тези в които с куц кон можеш да държиш всички достатъчно дълго :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ферари и Мерцедес подариха победата на Фетел, но пък и той отдавна не беше правил толкова безгрешно състезание. Типично за него, води ли, кара добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали Мерцедес и Хамилтън са късметлии или Ферари и Леклер каръци :( Мерцедес абсолютно незаслужено спечелиха това състезание. Жалко за Леклер и Фетел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютен позор за Ферари, направо не мога да го проумея. Леклер ми става все по-несимпатичен с това постоянно мрънкане. Ферари не съм ги харесвал никога, но това им състояние буди направо съжаление за тъпотата, с която разполагат. И това с Фетел се съмнявам, че беше случайна повреда, което е още една степен нагоре в неизмеримите граници на ..... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая не виждам с какво са виновни от Ферари? Надали някой ще счупи нарочно колата, когато водят и най-вероятно взимат 1во и 2ро място. Виж, от маФИА са си за е... за безмисленета кола на сигурността, която обърна състезанието на 180 градуса :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите продължават със срама, ама можеше да е по-зле, можеше да викам за ферари :Р

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшно мрънкане падна в началото от мосю Льоклер. А караше по-бавно от Фетел, при което той правилно отказа да спре за да го пусне. После извъртяха номера в бокса и върнаха Фетел назад. А той когато му казаха да спре, вместо да завърти десен и да влезе между предпазните огради, нави ляв и спря навън и оня балетист (да се чете пeдал) Маси изкара колата за сигурност, като обърна нещата та интригата отново да изчезне. Не мога да разбера какъв е тоя зор тоя с модерния цвят на сила да стане с повече титли от Шумахер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PRR написа:

В случая не виждам с какво са виновни от Ферари?...

Виновни са, защото внасят излишно напрежение, при това абсолютно нелогично. Защо трябваше да искат от най-бързия пилот на пистата, при положение, че всички знаем колко силен е, когато води колоната, и когото бутаха до преди няколко състезания, да пропусне по-бавния мрънкащ тийнейджър и то още във втората обиколка. После още по-пошло забавиха влизането в бокса на Фетел. И върха на тъпотата, това влизане на Леклер в края на колата за сигурност вместо в нейното начало, та със сигурност да загубят и второто място.

Преди 1 час, PRR написа:

...Надали някой ще счупи нарочно колата....

Няма да е прецедент. А и реакцията на Фетел като че подсказа нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Thunderbolt написа:

моите продължават със срама, ама можеше да е по-зле, можеше да викам за ферари :Р

Има светлина в тунела (ако говориш за Макларън де).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, axel написа:

Виновни са, защото внасят излишно напрежение, при това абсолютно нелогично. Защо трябваше да искат от най-бързия пилот на пистата, при положение, че всички знаем колко силен е, когато води колоната, и когото бутаха до преди няколко състезания, да пропусне по-бавния мрънкащ тийнейджър и то още във втората обиколка. После още по-пошло забавиха влизането в бокса на Фетел. И върха на тъпотата, това влизане на Леклер в края на колата за сигурност вместо в нейното начало, та със сигурност да загубят и второто място.

Няма да е прецедент. А и реакцията на Фетел като че подсказа нещо подобно.

Прекалено много "бийп" ще трябва да използвам, ако повторя това, което написах на @The Best Forman по адрес на Биното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам какво коментирате .. днес след като си забърках един коктейл (мента,глог,валериан , три таблетки Лексотан и осем Каснакс а) седнах да гледам .. и гледах докато на туриста му падна акумулатора и .. обърнах да гледам финала по снукър и ми беше много по-интересно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.