Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Комбинацията - топла вакса и препарат за чистачки.


The Best Forman

Recommended Posts

Някой заглеждал ли се е какво причинява тази комбинация?

От почти три години и половиня мия Фабоята и завършвам с топла вакса , изплаквам и подсушавам. Препарата за чистачки първо беше на Сонакс (летен и зимен) , тази година слагам на Вюрт .

Резултата е една коричка , която е на всякъде , където не чистят чистачките. Измивам , подсушавам всеки път , но не , там където не минават чисчки , стъклото седи матово. Преди време пробвах с финна полираща паста , но не можах да го изчистя . Днес си нямах работа и взех една паста Пародонтакс и след два часа търкане с паста и кухненска хартия , вече стъклото е като ново .

Интересно ми е това дали е следствие от препарата за чистачки или от ваксата , друг забелязвал ли е нещо такова?

П.П. Получава се на предното стъкло вероятно заради разпрашаването. Задното няма и следа от такава гад.

Не съм снимал , защото се вижда само под определен ъгъл , а от вътре не се забелязва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на вюрт съм го ползвал и през зимата (лятна), но аз обикновинно си правя коктейл Молотов ? веро, роли, течен сапун.....препарат за прозорци, и всякакви миещи препарати на куп.....през зимата и поне 40 % е спирт за горене.....немотия ко да правиш ?

Единствено ми се получава такава ивица след автомивка, ама само на някои- седи ми мазно....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом има коричка, според мен това си е ваксата и нейния слой, ако е от течността за чистачки, би трябвало и там където пръска (от струята) и по боята да има, нещо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си, че не е така наречената "мараня"? Обикновено се получава, когато колата е напечена и е стояла до строеж или нещо от сорта (което дава богато прах). Само и единствено по предното стъклото ли го имаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само по челното стъкло , където са съхнали капките от пръскалките.

По задното стъкло няма нищо или по страничните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.