Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Окабеляване на букса за теглич


krasko76

Recommended Posts

здравейте колеги може ли някой да помогне със схемата за окабеляването на буксата за теглича по номера или цветове буксата е 13 пинова но ще се сложи преход към 7 има и модул към теглича заради парктроника.ще съм благодарен на всеки който помогне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Просто си купете адаптер за самият куплунг 13->7 пина, струва 10-12лв.

А, окабеляването няма да стане директно, ако вие сте монтирали телгича.

Трябват ви два допълнителни модула, един в багажника и един при педалите.

Аз, избегнах модулите с допълнителна схема с релета и постоянно захрванване от задната запалка.

https://targa.bg/produkt/адаптор-преходник-13-7-пина-12v-за-теглич/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колега.но теглича е свален от шкода и нямаше втори модул освен този в багажника.ако може схема на релетата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Ето, схема, както и схема на 13-пинова букса

Релета, използва тези, от Комет: https://store.comet.bg/Catalogue/Product/28333/

Капсуловани, automotive, от 2011-та година ги тествам на служебни автомобили на роднини за DRL, до сега не са имали засечка и проблеми.

Захраванването за самите намотки, просто взех пробната лампа, пуснах всички светлини и директно се закачаин за кабелите.

В никакъв случай, не свързвайте буксата, директно към инсталацията, само през релета, може да повредите solid state релата на колата, на първо време ще излизат грешки за изгорели светлини.

 

schematic.png

13 pin.jpg

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих теглича, заради багажник за велосипеди и инцидентно закачване на ремарке (хладилник)

Използвам буксата с това:

В скоро време ще драсна една схема и ще поръчам платки с mosfet релета и оптрони, за пълно развързване на автомобилната инсталация от допълнителното опроводяване.

976.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Здравейте колеги !
Сутринта монтирах теглич на Окавията, сега ми предстои да реша проблема с окабеляването му.В ляво зад кората на багажника нямам място за включване на модул  и мисля да се заиграя с едни релета, проблемът ми е, че колата е хечбек и няма запалка в багажника от където да взема 12 волта за след релетата.Колебая се дали да взема 12 волта от запалката отпред и през праговете да стигне до багажника или да взема ток от бушоните при двигателя и кабела да мине външно под колата и през някоя тапа около резервната гума да влезе в купето.

Моля  за съвет !

Приемам и други идеи !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.