Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с бравата на багажника


joro_kem

Recommended Posts

колеги, днес след отключване на колата, бравата на багажника започна самоволно да се активира, все едно е натиснат бутона за отваряне над задния номер. на практика багажната врата се самоотваря на произволни интервали. свалих кората на багажника и извадих буксата със захранването на бравата, за да затворя вратата. в последствие, при движение, констатирах щракане на реле някъде под волана, в произволни интервали. въпросът ми е: смяна на релето (ако успея да установя кое е то) ще реши ли проблема? някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? колата е октавия 1 комби тур, 2008, 1.9 тди 101 к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи те очаква прикллючение по издирване на виновника ... аз лично бих започнал с изключване на бутона на петата врата ако продължи да цъка , следват кабелите в гофрето .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изключил съм буксата към бравата, значи няма захранване. релето включва, значи си търси бравата. или греша някъде?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен така правеше заради грешка/прегряване на осветлението на задния номер. В движение щракаше и на таблото излизаше съобщение, че багажника е отворен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ха сега де! при мен съобщения няма как да излизат, но смених крушките за номера с лед-ове преди поне половин година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих диодите, монтирах лампи и засега всичко е ок. Скептичен съм малко това да е причината, но фактите са си факти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да ми обясните каква е връзката между осветлението и бравата?

Аз не намирам връзка и логика ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея какво е общото, тук доказателствата са косвени - след слагането на нормални крушки проблема при мен изчезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Проблемът се появи отново - след отключване с дистанционното и задействане на бравата с ръка, забавя отварянето с 5-6 секунди и после започва самоволното задействане. Ще я вкарам в сервиз и ще докладвам резултата, но явно осветлението на табелата не е фактор в случая...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро е от кабелите според мен.

Виж в маншона на капака дали няма прекъсната или оголена жица

Бял/черен, кафяв, черен са на външната дръжка. Жълт, жълт/черен са на централното при мен.

Малко по късно ще махна пластмасата да снимам по добре

20190917_100623.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, vladkant написа:

По скоро е от кабелите според мен.

@vladkantнаистина се оказа проблем с кабелите, в следствие на това, че се е измъкнал шлауха за пръскалката и обилно е накиснал снопа с кабели в задната колона. в момента го ревизират и се надявам това да е края на казуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, joro_kem написа:

@vladkantнаистина се оказа проблем с кабелите, в следствие на това, че се е измъкнал шлауха за пръскалката и обилно е накиснал снопа с кабели в задната колона. в момента го ревизират и се надявам това да е края на казуса.

Това не мога да си го обясна.....

А кои букси е накиснало.

Единствените които може да се накиснат от това са на микроключето (което мислех да предложа като вариянт) и на централното.....

На дръжката така са извъртяни че не би трябвало да окъсяват от "наводнение"....

И друго ми е чудно, по спомен единят шлаух за пръскалката е точно зад третия стоп, а другият (не съм сигурен) май беше точно преди гофрето където преминават кабелите от купето към капака на багажника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В колонката има две или три букси , където е прехода към снопа за капака и като ги дадеш на късо , нормално да увехната :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпросната букса се оказа съвсем близо до левия стоп, как е стигала до там вода от шлауха за стъклопочистването, за мен е загадка...

Редактирано от joro_kem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.