Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проверка на акт по рег. на автомобила


vladkant

Recommended Posts

Здравейте, търсих из нета и тук във форума но не открих начин да направя проверка дали даден автомобил има издаден акт.

В сайта на КАТ се проверява по номер на шофьорска книжка, но мен ме интересува дали има вариянт да се провери по регистрационият номер на автомобила.

Някой запознат ли е дали има такъв вариянт?

Благодарско предварително за отговорите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да провериш по номер на автомобил за наказателно постановление или каквото и да било от сорта. Най-лесното е да спреш на някой полицейски пост на пътя и да ги питаш, вместо да ходиш в КАТ. Обаче, ако има акт, то ти ще се считаш за уведомен, когато направят проверката на пътя :) И така почват да текат всички видове срокове. До 14 дни имаш право на плащане с отстъпка. 

 

В сайта на КАТ, където гледате всички, има една уловка. Ако не си уведомен за НП, то там нищо не излиза. Реално идеята не е да те предупредят, че имаш акт и да започнеш да се криеш от всички видове полицаи или да спреш да шофираш и т.н., за да не те хванат, ами да си знаеш, че още имаш акт, когато са те уведомили и не си го платил. Когато го платиш, той ще изчезне от системата или ще се маркира като "платен" и т.н. Тоест, тази система не работи, както си мислят всички - тя не ти показва, дали имаш акт на твое име /твоята книжка/, за който не знаеш :) Няма онлайн система, където да провериш, дали имаш акт и това за мен е напълно нормално, защото системи без каквито и да било идентификации, че този, който проверява си точно ти - изобщо не са издържани в правно отношение. Би могъл всеки да е проверил твоя ДКН за актове и няма как да се считаш за уведомен и т.н. Затова няма смисъл от такива системи и никой не ги прави /или поне аз не знам да има такава система достъпна публично/. :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акт по ДКН не можеш да провериш, защото той по дефолт е на собственика вписан в талона на автомобила, не на самият автомобил.

Нещото, което можеш да направиш е да отидеш до КАТ и да пуснеш справка, която струва 5-6 лв. Това при положение, че ти си собственика на въпросният автомобил. Ако не си, трябва той да го направи.

 

In general - Кво ти пука дали са те снимали или не? Я дойде, я не дойде. Като дойде ще плащаш, обжалваш, игнорираш и прочие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, sauber написа:

Акт по ДКН не можеш да провериш, защото той по дефолт е на собственика вписан в талона на автомобила, не на самият автомобил.

Нещото, което можеш да направиш е да отидеш до КАТ и да пуснеш справка, която струва 5-6 лв. Това при положение, че ти си собственика на въпросният автомобил. Ако не си, трябва той да го направи.

 

In general - Кво ти пука дали са те снимали или не? Я дойде, я не дойде. Като дойде ще плащаш, обжалваш, игнорираш и прочие...

 

Абсолютно :) Живеенето в страх и "самонабутването" не са добри идеи. Ако те спрат - така било писано, ако не те спрат и не те уведомят - така било по-добре написано. :) 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да знаете, че по провинцията се опитват да играят номера. Спират, проверяват, връчват и ти заявяват, че сега трябва да ти свалят номерата че да пуснеш някой лев ако не знаеш как седят нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, shaft написа:

 

Абсолютно :) Живеенето в страх и "самонабутването" не са добри идеи. Ако те спрат - така било писано, ако не те спрат и не те уведомят - така било по-добре написано. :) 

 

 

 

Аз от както имам книжка, не знам дали съм платил и 20% от актовете, които са ми писани или съм бил сниман. И това даже без да се напъвам и да се крия. Те просто толкова си могат милите...Продължавам да чакам да получа известие за две снимки от 2017г. и две от 2018г. За тях знам от служба БДС когато ходих да си подновявам ЛКто. Мацката ми каза да напиша на заявлението "Уведомен съм, че имам неплатени глоби към КАТ". Ама кой КАТ, какви глоби и от кога, никой нищо не ми е казал. Та така, чакам ли аз, чакам. И съм го писал и преди. Собственик съм на оръжия. МВРто МНОГО добре знае къде живея и има всичките ми контакти (даже и мейла).

 

Преди 3 часа, Izolini написа:

Да знаете, че по провинцията се опитват да играят номера. Спират, проверяват, връчват и ти заявяват, че сега трябва да ти свалят номерата че да пуснеш някой лев ако не знаеш как седят нещата.

До тоя момент в шофьорски ми стаж, нито веднъж не съм "загубил" или съжалявал с отговора "Правете каквото трябва". Приказките от шипковият храст са ясни, слушали сме ги. Милиционерски манталитет, кво да правиш... От както ги накичиха с камери и микрофони (КАТ), хептен изгладняха и станаха хитри. Та така ми спряха колата от движение 7-8 пъти, щото предните ми прозорци били затъмнени - NOOOOT.

Тъпото е, че много народ се хваща на кьор фишеците или "не ми се занимава". И така вълците чат пат хапват агнешко и чат пат разсмиват такива като мен и теб, дето играта им е ясна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, sauber написа:

 

...

И съм го писал и преди. Собственик съм на оръжия. МВРто МНОГО добре знае къде живея и има всичките ми контакти (даже и мейла).

...

 

И аз съм същия. Електронният фиш е от 2011-та година. Прецаках се да ходя в пощата, защото чакам пратки от али-то, но когато ме пратиха на друго гише за препоръчано писмо не ми беше ясно какво се случва :) Е...подписах се и получих глобичката. 5 години по-късно са ме дали на съдия изпълнител (през 2016-та). Две години по-късно никой не ме е търсил и т.н. и през 2018-та ми се наложи да извадя няколко документа, които нямаше как да ми ги дадат... и си платих всичко, за жалост. Мисълта ми е, че никой не ме е търсил никога от 2011та година насам, а не съм мърдал от един и същи адрес по лична карта... Сменял съм всякакви документи от тогава - книжка, лична карта, паспорт... Смехурковци са - нищо не работи. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, sauber написа:

До тоя момент в шофьорски ми стаж, нито веднъж не съм "загубил" или съжалявал с отговора "Правете каквото трябва".

Моя лаф на кьорфишеци е "Пиши, че бързам. И стига ги рови тези документи, няма да им поникнат още страници."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пари кеш на полицаите НЕ давам, ако ще гюбек да заиграе ми е все тая, щом ме е хванал в нарушение го карам да пише акт или фиш от тотото- той си знае :)

За момента не са ми минавали с номера че ще ми свалят номерата.....

А относно въпросът ми, го зададох защото ми стана чудно и интересно.

Имам съмнения за една снимка на моста за захарна но се съмнявам, наЩи са настроили триножките с 10-15 км/ч в плюс, а аз обикновенно не надвишавам 65......като изключа моментите когато някой унуфри ме изкара извън нерви.....

Аз лично съм от хората които отиват и си плащат ако съм направил нарушение, но това е друга бира :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, shaft написа:

 

И аз съм същия. Електронният фиш е от 2011-та година. Прецаках се да ходя в пощата, защото чакам пратки от али-то, но когато ме пратиха на друго гише за препоръчано писмо не ми беше ясно какво се случва :) Е...подписах се и получих глобичката. 5 години по-късно са ме дали на съдия изпълнител (през 2016-та). Две години по-късно никой не ме е търсил и т.н. и през 2018-та ми се наложи да извадя няколко документа, които нямаше как да ми ги дадат... и си платих всичко, за жалост. Мисълта ми е, че никой не ме е търсил никога от 2011та година насам, а не съм мърдал от един и същи адрес по лична карта... Сменял съм всякакви документи от тогава - книжка, лична карта, паспорт... Смехурковци са - нищо не работи. :)

 

 

Държавният изпълнител докато стигне до теб, ще минат още 15г. От както направиха така, че за няколко дни закъснение на осигуровки или ДДС се образува изпълнително дело, познай до къде смогват тия в гълабарника (който е ходил при държавните изпълните, знае за какво говоря). Там е мътна и кървава и последното нещо, с което се занимават е "30 лева към КАТ". Единствената греда е като стигнеш до нужда от чл.87. Във всички останали случай, мисля, че може и доживот да не го платиш.

 

преди 23 минути, vladkant написа:

Аз пари кеш на полицаите НЕ давам, ако ще гюбек да заиграе ми е все тая, щом ме е хванал в нарушение го карам да пише акт или фиш от тотото- той си знае :)

За момента не са ми минавали с номера че ще ми свалят номерата.....

А относно въпросът ми, го зададох защото ми стана чудно и интересно.

Имам съмнения за една снимка на моста за захарна но се съмнявам, наЩи са настроили триножките с 10-15 км/ч в плюс, а аз обикновенно не надвишавам 65......като изключа моментите когато някой унуфри ме изкара извън нерви.....

Аз лично съм от хората които отиват и си плащат ако съм направил нарушение, но това е друга бира :)

 

И правилно правиш!
Триногите ги правят често и на +11. Просто капацитета им е къс защото са на батерия. Стараят се да наберат повече фишове за даден времеви период. Но не мога да кажа, че е всеки път. Също така има значение в коя лента си бил, колко коли има около теб и още 100 фактора. Писал съм и по други теми, тия триноги са пълен ташак (с изключение на една тяхна опция, която не се използва от нашите дръвници) и само ги водят много страшни. Шанса да са те драснали е изключително нисък. А и като те чета, дори и да са те си нещо до към 100 кинта. Ако някой ден ти дойде, плати си го в късия срок, тегли им майната и PRODALJAVAME NAPRET

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Проверка по регистрационен номер направих днес в Сливенския КАТ, плащайки фиш за шкодата, щото я продадох без да я прехвърлям. Та между другото помолих служителката да провери в системата другите ми 2 коли за това дали имат провинения. Но аз имам подход към жените, служителката бе млада, хубава и руса...и в униформа, а и аз хич не съм за изхвърляне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм. Само че в "в сливенският КАТ" има шанс да работят нормални хора, а не птеродактили. Пробвай София, Варна нещо. Всичките каки са като недоебани и все едно сутринта са им продали студена баничка и бозата е била свършила. Всички останали структури на МВР се поочовечиха и поевропейчиха. Тия ше си останат милиционери докато не ги закрият. 

Пък и ти си го направил на място. То битката е да има как дистанционно да си го провериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересен феномен , срещан само в България - коли хулигани .. да излезе сама на улицата , да кара с превишена скорост и после аз да и плащам актовете .. ми като може да превишава скоростта , да си плаща сама :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При регистрация на ново МПС ще ти откажат най-любезно и ще те пратят с глобите на гишето да плащаш. На това явление станах свидетел наскоро. Преди два месеца ме спряха в Сливен, че нали съм СТ и униформените ме погледнаха учудено дали им работи системата за проверка на нарушение и категорично казаха "Не" единия от тях имал фиш и не му излизал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, plamendor написа:

...Но аз имам подход към жените, служителката бе млада, хубава и руса...и в униформа, а и аз хич не съм за изхвърляне :)


Оправи ми деня! Дай Боже повече ‘ора “не за изхвърляне” и с подход към русите, хахахахаха 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.