Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна масло Октавия 3!Помощ


valio_0089

Recommended Posts

Здравейте колеги. Предварително се извинявам за въпросите си, но доста теми изчетох тук и не намерих информация. Автомобилът е Октавия Комби 4х4 1.6 ТДИ 105к.с 2014г. Закупих автомобила на 240000км-реални,в момента е на 260000км.Предстои ми смяна на масло на Халдекс(генерация 5) и имам желание за смяна на маслото на скоростната кутия(ръчна 6-степенна) както и на заден диференциал. Имам желанието подмяната да си я извърша САМ, тъй като отстъпката на части не е малка и въпросният филтър или цедка на помпата на халдекс няма да ми бъде почистен! Думите на ЕТ че маслата са вечни изобщо не искам да ги коментирам. Намерих клипове за смяната на маслото на халдекс и на скоростната кутия-мисля че ще се справя-с ваша помощ разбира се. И моля ви давайте ми съвети за да ми помогнете а не за да ми предлагате сервизи от "белият списък"!

Така-започвам с въпросите?

1-Какъв е кода на оригиналното масло на халдекс? Колко трябва да налея? Трябва ли да се подменят двете пробки? С колко Nm се затяга? 

2-Трябва ли да се подменят болтове те на помпата на халдекс и ако да-номер? Какъв е оригиналният номер на двата гумени О-пръстена на помпата? С какво се чисти въпросният филтър(цедка)? 

3-Какъв е оригиналният номер на маслото на скоростната кутия? Колко се налива? Трябва ли да се подменят двете пробки и с каква сила се затягат? 

4-Четох и че има масло и на заден диференциал или раздатка-там нещата са ми объркващи-моля за разяснения. Кое къде се намира-колко се налива и номер на съответните масла, пробки? За заден диференциал подменят ли се двете тапи с номер 02М409057,които не са евтини. 

5-За какво трябва да внимавам при смяната и има ли нещо което пропускам а е нужно да се смени? 

Ще бъда благодарен на всеки, който помогне с информация, напътствия, снимки или каквото и да е, което да ми е от полза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, отвори сервизното ръководство и прочети стъпка по стъпка ака се прави. Верно, в сервизни условия, но мисля че с малко сръчност човек би се справил и в един гараж.

Ще намериш и спецификациите на маслата които ще са ти нужни също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също може да се прозвъни (или по-скоро да идеш) в ЕураТек и по VIN номера да вземеш оригиналните номера на продуктите и количествата, които са нужни. Пробките, през които наливаш са “горните”, а “долните” са контролни. Прелее ли - спираш да наливаш. Принципно говоря. Успех с начинанието...ако вече не си го приключил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.