Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Запазена Фелиция


Bondo

Recommended Posts

Здравейте,може ли малко повече информация за skoda  felica,дядо ми се е насочил към 1.6MPI от 2000г.

Надеждна ли е като цяло и имат ли проблеми с ръждата ме интересува.

Човекът иска колата да има ряз и тази модификация определено му допадна.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дядо ти сам се насочил към Фелиция , значи търси повод да не седи при баба ти.

Сега сериозно - без значение коя е годината на производство Фелицията гние (особено ако не се съхранява в гараж)

1.6 мотора е същия мъртвец като 1.3 , но за сметка на това харчи повече от 1.3. Дроселовата клапа дава ядове , може и масло да похапва .

Лично моя съвет е дядото ти да помисли за Фабия. Ако иска икономия 1.9 SDI , ако иска бърза кола 1.9 TDI или 1.4 MPI 16V.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

От отдавна не бях влизал в този раздел пък той станал забавен :) Иначе по темата , колата вдига 200, ама гние и няма никакви части. Отделно 1.6 АЕЕ мотора е пословично трошлив, дори и когато е облечен в Октавия 1.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Да кажа нещо и аз , 1,6 мотор с код АЕЕ ,220 хиляди , наскоро протече гарнитурата на капака на клапаните, просто се беше спекла, друго нищо (по двигателя)Иначе с нормално обслужване и редовна смяна на маслото двигателя е безгрешен., и върви много много повече от 1,3, Части не само ,че има всякакви , а и са почти без пари., например наскоро купих комплект съединител Valeo за 116лв.Въпроса е там , че вече няма добри екземпляри от този модел да се предлагат. Е че гние това вече е проблем ,но за тези години и за тези пари и другите коли са така.

Редактирано от ivan68
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.