Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тампони на двигател 2,0 тди 140 к.


baga

Recommended Posts

 Здравейте, колеги! Нов съм във форума, но доста старателно поизчетох. ?

От скоро карам Октавия комби 2007 2,0 тди 140к, на която предстои  смяна тампони на двигателя. Кръглите от долу, по средата, са видимо за смяна /долният е закъсан/. Колата има лек луфт и удар при превключване на предавките /трябва да си внимателен със съединителят, което дразни/, това ме насочи към тампони или разбити карета на полуоските. Ползвайки  търсачката, попаднах на тема за тампона на двигателя при скоростната кутия и колко е голям луфта му.  Луфта наистина е голям и според мен участва в моят проблем. Гледах и клипове за поставяне на усилващи тампони, върху кръглите - DOGBONE или нещо такова. Много ще съм благодарен за съвети и мнения по въпроса.

Редактирано от baga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре да я види/тества някой, който знае, какво да търси/гледа/чува. Правилната диагноза е задължителна! Ако е само тампон на двигател - супер. Ама ако наистина каретата са за смяна или дори биалетки - картинката е друга. А има разни неща по окачването, не е като да няма... Та съвета ми е - насочи се към някой, който да постави точната диагноза! После, като знаеш, какво се случва - нещата опират само до финанси :)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zloQQ написа:

Най-добре да я види/тества някой, който знае, какво да търси/гледа/чува. Правилната диагноза е задължителна! Ако е само тампон на двигател - супер. Ама ако наистина каретата са за смяна или дори биалетки - картинката е друга. А има разни неща по окачването, не е като да няма... Та съвета ми е - насочи се към някой, който да постави точната диагноза! После, като знаеш, какво се случва - нещата опират само до финанси :)

Успех!

Колата е вече видяна и тествана. Диагнозата за смяна на тампоните отдолу, е без спешност. Проблема е слабо изразен, но ..... май съм педант на тема подръжка . Интересно ми е, някой ползвал ли е тези допълнителни тампони DOGBONE и какъв е ефектът?  

П.п. Ще ме прощаваш, но биалетките нямат никакво отношение към картинката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Тампоните на мотора /кръглите/ са сменени, определено има подобрение. Каретата нямат луфт, а тампона на скоростите ...... май идеята му е да има такъв луфт, гледах нов и пак е така. 

П.П. Продължавам да търся отзиви за полиуретанови, подсилващи тампони DOGBONE.

 

Редактирано от baga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.