Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с турбото и ускорение на Skoda Octavia II 2005, 2.0TDI, 140к.с., BKD engine


prettyman1980

Recommended Posts

Здравейте на всички,

 

Пиша Ви с молба за съдействие и съвет относно странно поведение на колата на пътя. След смяната на гарнитура, нито мощността е същата, турбото се дъни на дълги разстояние, няма го това ускорение.

Проблемът идва като се излезе на дълъг път. Преди доста месеци започна всичко. След като смених гарнитурата, филтри, масла и т.н., дойде време да се кара на дълъг път. След ускорение, колата започна да губи мощност, турбото влизаше в сервизен режим и се изключваше. Натискаш педала, а колата спира, все едно си натиснал спирачката. След смяна на някои датчици за температура, и почистването на турбо и EGR, започна да прави друго - губене на мощност. Има турбо, ама няма ускорението, което имаше преди и пак не е същото. Прочетох, че това състояние е известно като "limp mode", но няма яснота какво го предизвиква. Грешка не излиза след диагностика с VAG-COM, нищо. След последното ми прибиране по магистралата за София, ми направи проблемът 5-6 пъти. Оправяше се като загасиш колата и пак я запалиш, и така ускоряваш, изпреварваш и пак в сервизен режим, като накрая ми изписа - Emission workshop точно преди София, което беше върха на сладоледа. Викам си, сега пък какво пак стана....  Това, което прочетох из Интернет е: вероятно задръстен EGR, vacuum leak в системата на турбото, въздух в тръбичките, където циркулира горивото и минава през горивния филтър, реле, което отговаря за подаването на гориво от горивната помпа в резервоара. Хора, за първи път имам дизел и не знам какво ми казват всички. Аз съм ИТ човек, не разбирам от коли. Просто сипвам и карам. Хубава кола, ама прави проблеми и не знам какво да правя. Моля да ми кажете какво мислите по въпроса, пък и не искам много скъп ремонт. Пари за нова кола няма, та караме каквото има все пак :) 

 

Ще съм благодарен на добра обратна връзка от вас.

 

Благодаря Ви предварително за отделеното време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закарай я в “Трансексперт” за правилна диагностика поне. Т’ва е много важно да го направи човек, който разбира с какво се занимава! После ще прецениш дали да я правиш при тях или другаде. Но е важно да открият точно проблема! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.